GENEL HABERLER

BAHTSIZ ŞEHİR BAŞKENT ANKARA

08-06-2018
Ankara'ya hiçbir şey yapılmadı gözle görünür, kalple tasdik edilebilecek. " İşte bu Başkentimize yakıştı diyebileceğimiz ” ne var Allah aşkınıza biraz dal-budak, biraz pasta-ciladan başka !.

.
       İstanbul’da o kadar saray varken bizim Ankara’mıza da bir saray yapıldı diyorduk ki Kuzey yakasına getirip o Ankapark denilen ucube nesneyi yerleştirdiler ve sarayımızın görüntüsünü bozdular. 
     Mesela Melih Gökçek'in zaman-ı devriyesinde sanki çok şey yapılmış gibi övgüler yağdıranları hayretle karşılıyorum. Adam 2 kilometre metro bile yapamadı. Yapamadı da devlet duruma el koydu ve Allah razı olsun hükümetimiz yapıp ortaya koydu. Alt yapı rezaletini bilmeyen yok. Bir yağmur yağdı mı seller, şelaleler oluşuyor.
    Düşünebiliyor musunuz, Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkenti Ankara'da yaşayanlar iyi düşünmeliler, bu Ankara şehrinde kaç senedir -resmi- Milli futbol müsabakası yapılmadı?. 
     Bazıları bu sorumun cevabını veremeyeceklerdir biliyorum. Fazla yormadan ben söyleyeyim; “ Tam 1994 yılından bu güne kadar. Yani tam 25 yıl. 
Birisi söyleyebilir mi bana dünyanın hangi ülkesinin başkentinde böyle bir durum yaşanabilir ?.. Zaten bunun içindir ki, ( Bir AK Partili olarak itiraf edeyim ) Referandumda Ankara'da hayır çıktıysa yukarıda arz etmeye çalıştığım hususların etkisi büyük olmuştur. 
BİR ANKARALI OLARAK İSTANBUL‘U KISKANIYORUM ÇÜNKÜ 
Atatürk Orman Çiftliği arazilerinin nasıl harap edildiğini bilirsiniz. O arazi yer ile yeksan edilirken - o zamanlar - nüfus kağıdında Ankara yazılı bir Ankara milletvekili korkusundan oranın perişan edilmesi ve Ankapark yapılmasını destekler mahiyette demeçler bile verdi biliyor musunuz ?.. 
Bunları yazarken hükümeti veya her hangi bir kuruluş veya kişiyi tenkit etmek veya suçlamak için değil, Ankara’nın ve Ankara insanının sorunlarına çözüm yolu bulmak, daha çok okunmasını, herkesin kültür seviyesinin yükselmesini, daha çok üretim ve verimliliğin arttırılmasını temin etmek için yazıyorum.
Biz ülkemizin ve milletimizin sorunları ile ilgili olarak yıllardır araştırma yapıyoruz ve tespit edebildiklerimizi kamuoyu ile paylaşıyor, hükümet nezdinde girişimde bulunuyoruz. Yani Ankara’nın sorunlarını biz kendi başımıza çözebilecek değiliz, devlet erkânı ve hükümet yetkilileri ile elbette birlikte çözüm yolları bulacak, projelerimizi hayata geçirmek için çalışıyoruz.
İSTANBUL'A VAR ANKARA'YA YOK 
Düşünebiliyor musunuz, İstanbul'da yerin altından, yerin üstünden, denizin altından-üstünden nice çılgın projeler yapılıp hayata geçiriliyor, havaalanları yapılıyor, yeni yeni köprüler yapılıyor ve yakında KANAL İSTANBUL projesinin hayata geçeceği söyleniyor. Ankara, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Başkenti olmasına rağmen süper bir proje yapılamadı maalesef. Ben elbette bir Ankaralı olarak kıskanıyorum. Bu uygulamayı haksızlık olarak nitelendiriyorum. Yoksa İstanul'a elbette yapılsın ama benim Ankara'ma da yapılsın. 
Şu hale bakar mısınız, ( tekrar olacak ama ) İstanbul ve Anadolu'nun birçok ilinde milli futbol müsabakaları yapılabilecek statlar varken, yenileri yapılırken Ankara'da milli futbol müsabakası yapılacak bir stadımız bile yok.. Yani tam 25 yıldır Ankara'da milli futbol müsabakası yapılamadı çünkü bir tek bile stadı yok Anka şehrinin. Bu bir örnek. İstanbul'un kaç stadı var bir araştırıp hesabını yapınız?...
Başakşehir ve Kasımpaşa takımları müsabakalarını 300-500 kişilik seyirci ile oynarken muhteşem statları var.. Peki Ankara'nın süper lig ve 1.ligde o kadar takımı varken neden resmen milli futbol müsabakaları yapılmıyor Ankara'da?.. Bu hal Ankara'yı ve Ankaralıyı hiçe saymak demek değil midir?.. Bir takımımız çıksa da iki takımız düştü, bu ayıp bile yeter de artar bile. 
Son noktayı şöyle koyalım:
İstanbul’a milyon dolarlar tutarında yatırımlar yapılırken Ankara şehri için şimdiye kadar gözle görünür,elle tutulur ne yapıldı?.. 
*** 
Bu yazıyı özellikle şunun için yazdım, önümüzde seçimler var. Lütfen milletvekili adaylarımıza bu acı reçeteyi sunalım, hatta bu Ankara şehri için ne yapabileceklerini, bu manada gayret gösterip göstermeyeceklerini soralım ve söz alalım. 
Ha, onlar diyecekler ki, “ şehir hastanesi yapıyoruz, 19 Mayıs stadını yapacağız “ falan.
Kesmez… O projeler bizlerin mücadelesi, takip etmemiz ve ısrarla yazılar yazmamız, avazımız çıktığı kadar bağırmamız, toplantılar yapmamız ve tartışma programları düzenlememiz, projeler hazırlayıp hükümete sunmamız ve de geçmişte bazı AK Parti Ankara milletvekillerimizin gayretleri sonucu projeler hayata geçirilmiştir, ancak yetmez.
Başka ?.. Ankara’nın o kadar başka şeylere ihtiyacı var ki.
Etiketler : BAHTSIZ - ŞEHİR - BAŞKENT - ANKARA -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları