AYLİN NAZLIAKA VE ÖZDEMİR TURGUT

14-12-2019
AYLİN NAZLIAKA DENİLİNCE HEMEN AKLIMA SİYASETİN İNCELİĞİ GELİR-HAYMANA BELEDİYE BAŞKANI ÖZDEMİR TURGUT İSE, 'VEFA'NIN YALNIZ İSTANBSUL’DA BİR SEMT ADI OLMADIĞINI ANIMSATIR

.
 
    HAYMANA-ÇANKAYA DERNEĞİNİN AÇILIŞI VE GÖRDÜKLERİM
 
     Evet, Haymanalılar son yıllarda bir hayli aktivitelere imza atıyor. Haymanalılar Federasyonu’nun Çankaya şubesi Balgat’ta yeni yerine taşındı. Bu açılışa beni de davet ettiler. Gerçi ne Çankaya ne de Federasyon başkanı ile derin bir sohbetimiz ve tanışmamız olmamıştı ama lütfedip beni de davet etmişler ben de organizasyonun (aynı zamanda)  mahallemizde olması hasebiyle katılarak bir jest yapmak istedim.
 
     İçeriye girerken davetliler arasında onlarca dost ile merhabalaştık. Beni içeri aldılar. Bir de baktım ki Haymana Belediye Başkanı sayın Özdemir Turgut var. Gülmeyen yüzüm güldü, gönlüme bir huzur ve ferahlık geldi. İltifatları ve ilgisi karşısında tek kelime ile duygulandım. Dostlukların, sevgi ve saygının bitmemiş olması ne kadar güzel.
 
    Bu arada Ankara ve Civarı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı ve BAŞKON Genel Başkan Yardımcısı Alaettin Süer’in ilgi ve alakası beni daha çok mutlu etti ki bunu da belirtmeden geçemeyeceğim.  Bu arada katılımcılar arasında Ankara ve Civarı Dernekmer Federasyonunun Kadınlar Kolu Başkanı da katılanlar arasındaydı.  
 
 
   Bu arada 24.Dönem CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka girdi içeri. Tabii girmesi ile birlikte bir hareketlilik zuhur etti. Kuruluşun içerideki odasına girdiği an sanki sabahın seher vaktinde doğan güneşin ışınları gibi bir iklim yarattı.
 
     Henüz kendisine tahsis edilen başköşeye oturur oturmaz “  Evren’de kongremiz vardı, alel acele ve tam sürat oradan geldim dedi ve ilave etti “ 173 kilometrelik yol “ diyerek herkesin biraz daha dikkatini çekmek istedi. Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu ve Türkiye-AB Uyum Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulunan ve çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilen Nazlıaka, evli ve 2 çocuk annesidir. Tamam, tamam da esasen O’nun iyi bir siyasetçi olmasının yanında çok, ama çok iyi bir sosyal aktivist olduğunu hatırlatmakta yarar var.
 
    Açılış merasimine geçildiğinde ilgililerin konuşmalarından sonra Başkan Özdemir Turgut konuşmasını yaparken çok rahat olduğunu ve önemli mesajlar verdiğine şahit oldum.  Sayın Nazlıaka ise o kibarlığı, ılık sesi ve sevecen tavrı ile yaptığı konuşmada herkesi biraz daha büyüledi.
                             
                                                         MEHMET AKYOL 
Etiketler : AYLİN - NAZLIAKA - VE - ÖZDEMİR - TURGUT -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları