AV.NAZIM ORHAN İYİ PARTİ’DEN ADAY ADAYI OLDU

12-05-2018
“ Ben Ankaralıyım. Dolayısıyla kendi bölgemden aday adayı oldum. Listeye girer ve seçilirsem elbette mutlu olurum.

.
O zaman şimdiye kadar planlayıp projelendirdiğim projelerimi hayata geçirmem için bir fırsat doğmuş olacak. Ancak bu husus gerçekleşmezse aday adayı olmak suretiyle rengimi belli etmem ve Türkiye’nin kader çizgisini değiştireceğine inandığım İYİ Parti’nin yol güzergahında yer almanın huzur ve mutluluğunu yaşamış olurum" dedi.
 
                1967 ANKARA doğumlu olan Nazım Orhan 1988 Kara Harp Okulu, 1994 A.Ü. Hukuk Fakültesinden mezun oldu.
 
         Fransızca, İngilizce ve az seviyede Rusça yabancı dili bilmektedir. Kendi ofisinde 25 yıldan beri serbest Avukatlık yapıyor.
 
   İdealist, vatanperver, karakterli, demokrat, sözüne güvenilir, yalana, talana, harama karşı nefret duyguları ile karşı çıkan tam bir dava adamı niteliğine haiz olan Nazım Orhan’ın en büyük özelliklerinden biri birlikte çıktığı yolda arkadaşlarını yarıda bırakmaması, yani dava adamı olmasıdır.
 
     Devletimize ve devletimize hizmet etmek için tüm yolların denenmesi gerektiğini söyleyen ve bir noktada siyasetin önemine inanan Av.Nazım Orhan İY Parti Ankara 1.Bölgeden aday adayı oldu.  O’nun için inanç kavramı çok önemlidir ve İYİ Parti’ye destek vermenin de bu manada hayırlı bir girişim ve atılım olacağını düşündüğü için bu partiden aday adayı oldu. “ Listeye girebilir ve milletvekilliğini kazanırsam elbette fevkalade olur “ diyen Nazım Orhan, bu aşamada vaki olacak olumsuzluktan husalanmayacağını ifade ederken şunları söyledi:
 
     “ Ben Ankaralıyım. Dolayısıyla kendi bölgemden aday adayı oldum. Listeye girer ve seçilirsem elbette mutlu olurum. O zaman şimdiye kadar planlayıp projelendirdiğim projelerimi hayata geçirmem için bir fırsat doğmuş olacak. Ancak bu husus gerçekleşmezse aday adayı olmak suretiyle rengimi belli etmem ve Türkiye’nin kader çizgisini değiştireceğine inandığım İYİ Parti’nin yol güzergahında yer almanın huzur ve mutluluğunu yaşamış olurum. 
 
     Benim aday adayı olduğum bölgede İYİ Parti’ye başvuranların sayısı 337… Bu bir rekor. Bu demek oluyor ki insanlarımız bir çare arıyor, bir kurtuluş yolu arıyor, bu manada İYİ Parti’nin çaresizlerin çaresi olduğuna inanıyor.   
 
         Bu arada bir başka önemli konuyu gündeme taşımak istiyorum; her ilin öncelikle kendi evladını siyasi ve sosyal alanda değerlendirilmesi  gerektiği kanaatini taşıyorum . Yerel manada özellikle Ankaralılar arasında böyle bir özlemin varlığını iyi bilenlerdenim.  
 
      Eski bakanlar, eski milletvekilleri, belediye başkanları, gazeteciler, yazarlar ve Ankara'nın önde gelen iş adamlarından oluşan ve ismini benim önerdiğim Başkent Ankara Meclisi adında bir platform oluşturarak geniş kapsamlı bir sosyal mücadele yaparak, Ankara'nın en ücra köşelerine kadar sesimizi duyurmak için aktif çalışmalar yaptık.
 
         2015 yılında vatana ve millete hizmet etme düşüncesi ile mücehhez, onlarca arkadaş bir araya gelerek önce Başkent Ankara ve Anadolu Dernekleri Federasyonunu (BADEF), aynı yıl Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON)'nu kurarak Türkiye'de yapısal ve içerik olarak başka bir örneği olmayan, hedefleri OKUMAK ve OKUTMAK, ÇALIŞMAK, ÜRETMEK VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK olarak belirlenen, bünyesinde 53 dernek ve 6 federasyon bulunan Türkiye çapında 31 ilde şubesi olan gözbebeğimiz gibi kolladığımız, hali hazırda Ankara ve Anadolu’da en dinamik sivil toplum kuruluşu olarak bilinen,  Türk sivil toplumunun adeta gözü, kulağı ve sesi olma yolunda güçlü adımlar atmış ve atmaya devam etmekte olan BAŞKONU’un genel başkan vekilliği ve aynı zamanda BAŞKON'a bağlı Başkent Ankara ve Anadolu Dernekleri Federasyonunun Genel Başkanlığı görevini yürütüyorum.
 
    Memleket ve milletimize hayırlı hizmetler sunmak, devletle millet arasında bir nevi köprü kurma görevi üstlenmiş bulunmakla beraber, BAŞKON çatısı altında hazırlayıp hayata geçirdiğimiz ve faaliyetlerini büyük bir şevk ve heyecanla sürdürdüğümüz;
 
Okumak ve okutma projesi,
Şehirden Köye Dönüş projesi,
Üretmek ve verimliliği artırma projesi,
Orman arazilerinin köylülere verme projesi
gibi hazırladığımız projelerin baş mimarıyım.
 
         BAŞKON'un belirlediği hedefleri aynı zamanda TBMM çatısı altında da gerçekleştirebilecek, yani vatan ve millete hizmet etme yolunda bir yetki ve gücü elde edebilmek, Türk sivil toplumunun TBMM’de ve İYİ PARTİ bünyesinde sesinin duyurmak, milletimizin gözü, kulağı olmak  maksadıyla İYİ PARTİ'den atalarımın varlığı ile onur ve gurur duyduğum memleketim olan ve en geniş kapsamlı çevremin ve geçmiş dönmelerde de hep yanımda olmuş ve önemli bir müspet sonuç elde etmiş olduğum Ankara 1.bölgeden milletvekili olmak için iş bu müracaatımı makamınıza arz ediyorum.
 
     Evli ve 3 çocuk babasıyım. EĞER MİLLETVEKİLİ OLURSAM;

Tabii ki partim iktidar olunca, En önemli projelerim elbette mesleğim gereği hukuk ve sistemi üzerine olacaktır.

MESELA :
1. Hâkim ve Savcılar için, verdikleri haksız ve kasıtlı karar ve işlemlerinden dolayı hukuki ve cezai sorumluluk getirmek, 
2. Savcılık ve hâkimlik kurumları birbirinden kesin olarak ayrılacaktır, 
3. Hâkimlik mesleğinde branşlaşma olacaktır.
4. Hakim ve savcılar için liyakat ve tayinleri, verdikleri doğru kararlara göre belirlenen bir not sistemi ile belirlenecektir.
5. Hâkimler ve Savcılar kurulu bu durumda hâkimler kurulu ve Savcılar kurulu olarak iki ayrı özerk kurum haline getirilecektir..

Daha fazla ve detaylı olarak hazırladığım "hukuksal değişim ve özgün adalet sistemi projemi" uygulama imkanı bulabilmem için elbette sizlerin DESTEKLERİNE muhtaç olduğumu da burada açık olarak ifade ediyorum....

 
“
Etiketler : AV.NAZIM - ORHAN - İYİ - PARTİ’DEN - ADAY - ADAYI - OLDU -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları