GENEL HABERLER

AV.KEMAL AKKURT CHP'DEN ADAY ADAYI OLDU

27-02-2015
Sosyal Demokratlar Derneğinin başkanı olarak bilinen ve Ankara7da bir hayli etkili isim olan Kemal Akkurt Ankara2.Bölgeyi tercih etti.

.

Av. Kemal Akkurt, CHP Ankara 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı Oldu

Avukat Kemal Akkurt CHP'den milletvekili aday adayı oldu. Kemal Akkurt 2015 Genel seçimlerinde Ankara'dan aday adaylığı başvurusu yaptı. 


Bu haber 2015-02-26 22:11:26 eklenmiştir.

Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği Başkanı Av. Kemal Akkurt, CHP’den Milletvekili Aday Adayı.. Kemal Akkurt 2015 Genel seçimleri için CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Aday Adaylık başvurusunu CHP Genel Merkezi’nde Bülent Tezcan’a yaptı.

Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği Genel Başkanı Avukat Kemal Akkurt, CHP’den Milletvekili Aday Adayı oldu.

“İnsan hakları savunucusu”, Avukat Kemal Akkurt, CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Aday Adaylık başvurusunu CHP Genel Merkezi’nde Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’a yaptı..

İnsan Hakları Yüksek Lisansı yapan Avukat Kemal Akkurt, Ankara Barosu’nda yönetim kurulu üyeliği, genel sekreterlik ve CMK merkezi başkanlığı yaptı.

Türkiye Barolar Birliğini temsilen Başbakanlık insan hakları danışma kurulu üyeliği ve raportorlüğü de yapan Avukat Kemal Akkurt’un, “İnsan Hakları Danışma Kurulu Raporları” konulu bir kitabı vardır.

İnsan Hakları Savunucusu olan Avukat Kemal Akkurt’un ayrıca; “AİHM kararları ışığında kimlik ve insan hakları”, “Türkiye’de insan hakları danışma kurulu tecrübesi” ve “hüküm vermede etik ve insan hakları sorunları” başlıklı makaleler yazdı..

Halen Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği Başkanlığı yapan Av. Kemal Akkurt, ve İnsan Hakları Alanında Yurt içinde ve Yurt dışında Ulusal ve Uluslarası konferanslar verdi.

Etiketler : AV.KEMAL - AKKURT - CHP'DEN - ADAY - ADAYI - OLDU -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları