GENEL HABERLER

ASO BAŞKANI ÖZDEBİR: BAŞKON’UN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ BİRLEŞTİRİCİ OLMASIDIR

21-04-2018
BAŞKON ailesi ile bir araya gelen Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir:“ BAŞKON ailesinin çalışma ve üretimi teşvik edici mahiyette faaliyet göstermesi bizi son derece mutlu etmektedir” dedi.

.
     Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) ile ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in buluşmasında Hakk için halka hizmet prensibi ön plana çıktı. Buluşmada ilk konuşmayı yapan Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol, BAŞKON’un hedeflerini açıkladı ve Ankara Sanayi Odası ile ortak proje geliştirme teklifinde bulundu. Akyol’un konuşmasından sonra ise toplantıda hazır bulunan birçok  BAŞKON’lu çeşitli konularda öneri ve tekliflerde bulundular.  
 
BAŞKON İLE ASO ‘NUN ÇALIŞMA ALANI ÖRTÜŞÜYOR
 
Akyol yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “ Her şeyden önce şunu söylemek isterim, ‘ Ankara Sanayi Odası gibi bir kuruluşun başında sizin gibi vatan ve millet hizmetini ön planda tutma düşüncesinde olduğu kadar, inançlı ve imanlı, hatta Türk-İslam mefkuresi ile mücehhez bir insanın varlığı bizi mutlu etmektedir.’ Ancak daha önemlisi bizim, yani BAŞKON ailesinin hedefleri arasında yer alan, okumanın yanında ÇALIŞMAK VE ÜRETMEK üzerine gösterdiğimiz gayret sizin, yani Ankaralı sanayicilerin alanını teşkil etmesi ayrı bir memnuniyet ifade etmektedir. Biz Anadolu insanının müreffeh bir seviyede yaşamını sürdürmesini istiyoruz. Siz de bir Anadolu çocuğu olarak, bir sanayici-bir iş adamı olarak teşkilatınızı bu manada yönlendiriyorsunuz. Bunun içindir ki siz bizim için makbul, muteber ve saygı değersiniz. Bu özellik ve güzelliğinizin mevcudiyeti bizleri son derece mutlu etmektedir. BAŞKON ailesi olarak sizlere takdirlerimizi bildirmek ve tebriklerimizi sunmak üzere buradayız. Cenab-ı Hakk başarılarınızın devamını nasip etsin. Bizim bir sloganımız var; ‘Ankara’dan doğan güneş Anadolu’yu aydınlatacaktır. Bu düşüncenin kaim olmasını temennisi ile saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.  “
BAŞKON’U BARIŞTIRICI, HOŞGÖRÜLÜ, BİRLİK-BERABERLİĞİ SAĞLAMA ÖZELLİĞİ OLAN BİR KURULUŞ OLARAK TANIYORUZ
 
    Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir de yaptığı konuşmada şunları söyledi: “ Başkon ailesi ve  Sayın Mehmet Akyol’a öncelikle ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Kendileri ile 25-30 yıla varan bir tanışıklığımız var. Benim için Mehmet beyin ‘ Türk-İslam mefkuresi ‘ ifadesini kullandı. Beni böyle görüyorsa bundan çok mutlu olurum. Bu topraklarda yaşayan insanların en büyük özelliklerinden biridir Türk-İslam sentezi.. Bu sentez sevgi ve muhabbet üzerine kurulmuştur. Bu sevgi insanlarımız arasında da bizi birbirimize bağlayan, ister Müslüman ister başka dinlerden olsun, yaradılanı yaradan dan ötürü sevdiğimiz için bizi bağlayan en büyük özelliklerimizden bir tanesidir bu düşünce.
 
    Bu sevgiyi kaybetmememiz lazım. Son zamanlarda ciddi bir erozyon oldu. Ancak Asım’ın neslinin gerçekten ölmemiş olduğuna şahit olduk.. Çünkü bu bizim genetik kotlarımızda vardır. Bir şekilde günü geldiği zaman ülkeyi sıkıntıdan kurtarabilme özelliğimizin var olduğu gerçeği bir vesile ile ortaya çıkıyor. BAŞKON’lular ve sayın Mehmet Akyol, bu konuda birleştirici, barıştırıcı, hoşgörülü ve kavrayıcı bir çalışmayla beraber Anadolu insanının kalkınmasına katkı yapmaya çalışıyor.
 
 
    Mehmet Bey bu konularda yıllarca mücadelesini sürdürmüş bir insandır ve bu konuda ömrünü vermiştir. . Bütün hayatı böyle bir mücadele içerisinde geçti. Kendisi kırsal kesimde yaşayan insanlara nasıl hizmet götürebilirim, nasıl bu insanlara faydalı olabilirim, onların hayvancılığına, üreticiliğine, geçimine, yoluna, suyuna ve her türlü hizmetlerine  nasıl yardımcı olabilirim diye hep çaba göstermiştir.
 
Ben de şahsen bunlara bizzat şahidim. Hatta bu gayretini hayata geçirirken geniş kitleleri arakasına alarak yapmıştır. İşte BAŞKON ailesi buna bir örnektir.  “ Kuş alayıyla, karga kargalarla uçar, güvercin ise güvercinlerle…”  Mehmet Bey’in  özverisi, sizlerle birlikte Hakk için halka hizmet etme gayreti her zaman olumlu sonuç vermiş ve kamuoyunda iyilikle anılan bir teşkilat olarak tanınmasına vesile olmuştur.
 
Bir başka ifade ile biz BAŞKON’u Barıştırıcı, Hoşgörülü, Birlik-Beraberliği tesis etme gayretinde olan bir kuruluş olarak tanıyoruz. 
 
     Gelip bizi ziyaret etme lüffunda bulunduğunuz için tekrar çok teşekkür ederim. Beni mutlu ettiniz, sizlerle birlikte olmak benim için onur vesilesi olmuştur. Hepinize çok teşekkür ederim.”  
 
     Başkan Özdebir’in konuşmasından sonra Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonuna mensup kişiler teker teker takdim edildi, bir çoğu ise çeşitli öneriler sunarak fikir alışverişinde bulundular.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları