ANNE ADAYLARI SERTİFİKALARINI ALDI

17-06-2014
Altındağ Belediyesi ve Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü işbirliğinde yürütülen ve Altındağlı anne adayları tarafından büyük ilgi gören “Gebelik Okulu” projesine katılan ve başarıyla bitiren anne adayları sertifikalarını aldı.

.

Karakum Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen sertifika törenine, 25 kadın katıldı. Kadınlar sertifikalarını Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü’nden Dr. Behire Sancar ve Uzman Ebe Funda Yılmaz’ın elinden aldı.

Altındağlı anne adayları hem sertifika almanın, hem de doğacak çocuklarını daha bilinçli yetiştirecek olmanın sevincini yaşadı. Sertifikalarını  alan çiçeği burnunda anneler ve anne adayları birlikte bir de toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

500’den fazla anne adayı bilinçlendi

Altındağ Belediyesi ve Ankara Üniversitesi işbirliğiyle sürdürülen gebelik eğitimleri Altındağlı kadınlardan büyük ilgi gördü. Sadece 6 kadınla başlayan eğitimlerde bu sayı kısa sürede yüzlerce kadına ulaştı.

Altındağlı kadınlar, 9 hafta süren eğitimin ardından gebelik sürecini en sağlıklı şekilde geçirmenin yollarını öğrendi. Gebelik Okulu’na bu zamana kadar 500’den fazla Altındağlı anne ve anne adayı katıldı.

“Doğru olduğunu sandıklarım yanlışmış…”

Sertifika törenine bebeğiyle gelen Karakum Kadınlar Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi Hatice Kisecik  “Öncelikle bize tüm bu imkanları sağlayan Altındağ Belediye Başkanımız Sayın Veysel Tiryaki'ye ve Gebelik Okulu’nda emeği geçen hocalarımıza teşekkür ederim. Gebelik Okulu çok verimli geçti. Çok şey öğrendim. Eskiden yanlış olarak bildiklerim doğru, doğru olduğunu sandıklarımız ise yanlışmış. Hepimiz bunun farkına vardık.” dedi.

“Altındağ’ın gelişiminde kadınların rolü çok büyük…”

 Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, bu eğitim programı sayesinde anne adaylarının bilinçlenmelerini sağlamayı amaçladıklarını söyledi. “Altındağlı kadınların her konuda bilgi sahibi olması için var gücümüzle çalışıyoruz.” diyen Tiryaki, Altındağ’ın her geçen gün daha da ilerliyor ve gelişiyor olmasında Altındağlı kadınların çok büyük önemi olduğunu bir kez daha vurguladı.

Etiketler : ANNE - ADAYLARI - SERTİFİKALARINI - ALDI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları