ANKARAGÜCÜ TARAFTARLARI GÖKÇEK'E ATEŞ PÜSKÜRÜYOR

03-04-2017
Pazar günü oynanan Bugsaş-Ankragücü maçına Ankaragücü taraftarlarını stada Melih Gökçek'in aldırmaması büyük tepki gördü. Taraftarlar Gökçek'e kırgınlıklarını çeşitli medya kuruluşları aracılığı ile yansıtıp tepkilerini dile getiriyorlar.

.
ANKARAGÜCÜ TARAFTARLARINI GÖKÇEK SAHAYA ALDIRMADI

03-04-2017
Şampiyonluk yolunda önemli aşama kaydeden Ankaragücü Melih Gökçek engeline takıldı. İki Ankara takımının ( Ankaragücü-Bugsaş ) maçına ' Ankaragüçlü taraftarlarının Melih Gökçek tarafından alınmadığı iddiası futbol camiasını tedirgin etti.

.
 
 
    Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ancak bu kadar söylemeye gücü yetti.  Bugsaşspor maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulunarak, " Stad bomboşken Ankaragücü taraftarlarının içeriye alınmamasının kendilerini üzdüğünü belirtti.
 Ankaragücü yine1 puanla yetindi!
Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Bugsaşspor maçının ardından çarpıcı açıklamalarda bulunarak, Ostim Stadı bomboşken taraftarlarının içeriye alınmamasının kendilerini üzdüğünü belirtti.
Ostim Stadı’nın bütün Ankaralılara hitap etmesine rağmen bugün kaldığını söyleyen Yiğiner, “Bugsaşspor maçının zor olacağını biliyorduk, düşündüğümüz gibi bir maç oldu. Asıl üzücü olan nokta; Ostim Stadı, bütün Ankaralıların stadı ama bugün bomboştu. Bugün taraftarlarımız dışarıda kaldı. Maç öncesinde de taraftarlarımızın yanına gittim, aileleriyle maça gelen taraftarlarımızı gördüm. Taraftarlarımızın stada girerek takımlarını desteklemeleri en doğal hakkıydı. Stat boşken taraftarlarımız içeri alınmalıydı. “ dedi.
“Büyükşehir Belediyesi, daha hassas olmalıydı”
Ankaragücü taraftarlarının stada alınmayarak dışarı bırakılmasından dolayı bazı kişilere kırgınlığının oluştuğunu belirten Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in gerekli hassasiyeti göstermediğini söyledi.
Yiğiner, “Büyükşehir Belediye Başkanımız bu konularda daha hassas olmalıydı. Melih bey, taraftarların içeri alınması konusunda gerekli hassasiyeti göstermediği için bana göre yanlış yaptı. Bugsaşspor’un başkanıyla konuştum, “benim yapabileceğim bir şey yok” dedi. O da emir eri zaten. Büyükşehir Belediyesi’nin idare ettiği 3 tane profesyonel kulüp var. Bunlar; Osmanlıspor, Keçiörengücü ve Bugsaşspor. Ankaragücü taraftarları, Ankara’nın öz evlatları ve öz insanlarıdır. Ankara’nın gerçek sahipleri dışarıda kaldı. Buna çok üzüldüm, maçın önüne geçen bir hareket oldu. “ dedi.
 
Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Bugsaşspor ile 1-1 berabere kalınan maçın ardından takımının oyununu değerlendirdi.
Geçen hafta puan farkının artmasının ardından erkenden şampiyon ilan edilmenin sancılarını yaşadıklarını belirten Taşdemir, “4 puan fark olunca herkes bizi şampiyon ilan etmişti, bu durum beni çok rahatsız ediyordu. Bu işin bu kadar olmadığını etrafımızdaki herkese anlatmaya çalıştık. Bunun sıkıntılarını yaşadık. İki devreli bir oyun oldu. Bu maçın ilk yarısında, şampiyon olmuş ve işi bitirmiş görüntüsünde bir takım vardı sahada. İkinci yarıda, onun öyle olmadığını anlayan ve mücadelesini daha yukarı çekmek isteyen bir takımı izledik. İkinci yarıda golden sonra pozisyonlarımız vardı. Bu maçı kazanıp elimizdeki avantajı daha yukarı taşıyabilirdik ama olmadı. Bugün ilk yarıdaki oyundan dolayı maçı kazanamadık.” dedi.
"Artık kolay maç yok"
 
 
Can havliyle oynayan takımlarla mücadele etmenin zorluğuna değinen Taşdemir, “Son 4 haftaya ayakları yere sağlam basan bir takım olma konusunda bu maçın faydalı olacağını düşünüyorum. Artık kolay maç yok. Hedefi olan takımlarla oynuyoruz. Can havliyle oynayan takımlara karşı oynamak çok zordur. Bizim de hedefimiz şampiyon olmaktır, bir senenin emeğini sezon sonunda ortaya çıkaracağız. Bu maçın ilk yarısındaki oyunu hiç birimiz kabul edemedik, ikinci yarıdaki oyunu kalan maçlara yansıtırsak ipi göğüsleyecek takım oluruz. “ diye konuştu.

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları