GENEL HABERLER

ANKARA ÜÇÜNCÜ BÖLGEDE KIRAN KIRANA BİR KAPIŞMA OLACAK

26-05-2018
MHP'den Yaşar Yıldırım, İYİ Parti'den Durmuş Yılmaz, CHP 4.sıradaki Ali Başkaraağaç Ankara üçüncü bölgede adlarından söz ettireceklerine benziyor...

.
• ANKARA’DA SEÇİM BÖLGELERİNİ VE ADAYLARI BİR HAYLİ İNCELEDİM. Çok ciddi araştırma yaptım ayrıca. Benim de oy kullanacağım1.Bölge adaylarını hiç beğenmedim, bir-iki isim hariç. 
 
       Üçüncü bölgeye gelince, enteresan verilerle karşılaştım. O nedenle kıran kırana bir kapışma olacak diyorum.
 
• AK Parti’nin liste başı Amasyalı…Yani sayın M.Naci Bostancı. Biliyorsunuz AK Parti’nin Grup Başkan vekiliydi. İyi adamdır. İlim ve irfan adamıdır ve de ülkücü camianın içinde yetişmiştir. Bir ara ( 5-6 yıl önce Amasya’ya kadar uzanıp soyunu sopunu araştırmış ve uzun uzadıya yazmıştım. Ancak ben onun benim Ankara’mda olmasını istemiyorum. Çünkü seçildiği günden itibaren arayın bulabilirseniz, yanına gidebilir, aşkolsun meramınızı anlatabilirseniz. Göreceğiz. Ancak bu kadar makbul ve muteber bir insanın kendi memleketinden aday olmasını isterdim doğrusu. 
AK Parti’nin 2.sırada yer alan adayı da bir başka özel maşallah. Erdoğan ailesi yalnız İstanbul’da olacak değil ya… Ankara’da da var. Hem de Rizeli. Hani şu Eskişehir yolundan Konya yoluna dönerken o köşe başında iki kambur bina var ya.. O binaların adı gavurca ya hani.. Duyduğuma göre o binaların sahipleri Rize’liymiş. Birinin adı Ahmet, diğerinin adı Hasan veya Mustafa. Sayın Cumhurbaşkanımızın köylüleri canım !.. Ankara 3.Bölgeden aday gösterilen sayın Asuman Erdoğan acaba bu Erdoğanların kızı veya yakını olmasın?.. Ve hatta sayın Cumhurbaşkanımız sırf köylüsü-akrabası olduğu için aday göstermiş olmasın?.. Ancak böyle değilse şayet bir başka yönü var ki kıvanç verici. Mesela AK Parti MKYK üyeliğine kadar uzanmış bir hanımefendi. Keçiören’de doğmuş tahsilini tamamlama döneminde bile siyasetle uğraştığı kadar aynı zamanda özel sektörde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
-----
CHP’den AHMET HALUK KOÇ Ordulu ama Ankaralıların başına dert oldu. Geçen dönem milletvekili oldu Ankara’dan… Yüzünü gören, sesini duyan oldu mu?.. Ayıp denen bir şey var… Bu bölgede CHP’den MURAT EMİR, AHMET ERSEN ÖZSOY, ALİ BAŞKARAAĞAÇ var. CHP’yi bu bölgede kurtaracak olan Ali Başkaraağaç ..Bu bölgede Yenimahalle ve oilçenin belediye başkanı Fethi Yaşar faktörünü unutmamak lazım. Ayaş eski belediye başkanı olan Ali Başkaraağaç dördüncü sırada ama sayesinde CHP bu bölgeden 4 milletvekili çıkarır diye düşünüyorum. 
------
Bu bölgede İYİ Parti’nin liste başı meşhur bir isim… Merkez Bankasının eski başkanı DURMUŞ YILMAZ… Sayın Yılmaz Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yıllarca ikamet etmiş, Merkez Bankası Başkanlığı yaptığı günlerde aile efradını burada barındırmış ve çocuklarını bu ilçede okutmuş bir insan. Doğrusunu söylemek gerekirse İYİ Parti’nin yalnız Ankara’da değil, Türkiye genelinde en süper milletvekili adayı. 
---------- 
Gelelim MHP’ye ve pek tabii ki Yaşar Yıldırım’a… Yaşar Yıldırım’ın çok önemli özelliği var. Tam da bu bölge için aday olabilecek bir isimdi çünkü;
1- Bu bölgenin çocuğu (Kızılcahamamlı ve bu ilçede Belediye Başkanlığı yaptı ) 2- Yenimahalle’den belediye başkanı adayı oldu ve tahminlerin üzerinde oy aldı. 3- Ülkücü camianın önemli isimlerinden –tam bir dava adım. MHP Genel Başkan Yardımcısı. 4- İşin en önemli noktası ne biliyor musunuz; her ne kadar 3.Bölgeden aday olsa da 2.Bölgeyi de fevkalade etki alanına alabilecek bir siyasetçi. 
Ankara 1 ve 2.bölge ile ilgili tahlillerimde tahmin yapmadım ama bu bölge için ‘acaba ‘ denilecek bir tahmin yapacak olursam… Bu bölgeden 12 milletvekili çıkacak. Bunun 3 veya dördünü AK Parti alır, CHP 4 alacak olursa, MHP 2 İYİ Parti ise 2 milletvekili çıkarır diye düşünüyorum. Ancak burada kafama takılan bir husus var, İYİ Parti adayları bilinçsizce yapılmış bir tablo oluşturmuş durumda. Bir Durmuş Yılmaz’la bu işi nasıl götürecekler bilmiyorum. AK Parti 5 de çıkarabilir. 
NOT: Bir ve 2.Bölgelerin tahlil ve değerlendirmesini bilahare tekrar yapacağım.
Etiketler : ANKARA - ÜÇÜNCÜ - BÖLGEDE - KIRAN - KIRANA - BİR - KAPIŞMA - OLACAK -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları