GENEL HABERLER

Ankara milletvekili Kuşoğlu: “ BAŞKON TOPLUMA AYNA TUTUYOR “

28-04-2018
Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON )un sohbet toplantısına katılan CHP Ankara milletvekili Bülent Kuşoğlu, “ kültür ve sanat üzerine yapılan her toplantı benim için büyük anlam ifade ediyor" dedi.

.
 BAŞKON’un yaptığı toplantılar toplumumuzun aydınlanması ve birlik-beraberliğin tesisi bakımından büyük önem taşımaktadır” dedi.  
 Başkon' nun düzenlemiş olduğu kültür-sanat sohbetleri toplumuza ayna tutuyor ve dolayısıyla halkımızın aydınlanmasına vesile oluyor diyen CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu özet olarak şunları söyledi: 
    “ Buraya kültür ve sanat konuşmaları yapmak için gelmiştik. Ancak gündemde seçimler var. Dolayısıyla da 24 Hazirandan sonra ülkemizin hali ne olacak, bu konu üzerine odaklanmak zorunda kalıyoruz.  Rahmetli Nurettin Topçu' nun bir sözü vardı, üç şeyin sonuçları tartışılmaz, kaderin, kalbin ve ölümün. Halkın verdiği karar karardır tartışmayacağız; fakat seçimlerden sonra bizi bekleyen büyük sorunları  var. Eskiden Padişah, Hakan, Başvekil vardı. Şimdi de Başbakan ve Cumhurbaşkanı var. Seçimlerden sonra tekli bir sisteme geçiyoruz. Yani Başbakanın olmadığı bir sistem.  Bir başka ifade ile tek adam ve tabii dikta bir sisteme geçiyoruz. Peki bu sisteme geçersek ne getirir, ne götürür?.. Buna halkımız karar verecek. Ancak millet olarak biz bu sistemi kabullenmiş değiliz. Ayrıca erken seçim ile ilgili hazırlıklar ikmal edilmiş değil.  Bu konuyla ilgili uyum yasalarımız mevcut değil. Devlet kurumlarımız ile ilgili bir kanunumuz yok. Bunların altından kalkılması çok zor ve ben şahsen endişeliyim. 
 BAŞKON ailesi ve tabii genel başkan sayın Mehmet Akyol' a böyle programlara önderlik ettiği ve aralıklarla düzenleme yapıldığı için çok teşekkür ediyorum. Aslında bugün üretimden, kültür ve sanattan söz edecektir; ancak günün gündeminde seçim olduğu için böyle bir değerlendirme yaptık. Sayın başkan önümüzdeki günlerde yapılacak toplantılarda bizi tekrar davet eder ve konuşma imkanı verilirse mutlu oluruz. “ 
Etiketler : Ankara - milletvekili - Kuşoğlu: - “ - BAŞKON - TOPLUMA - AYNA - TUTUYOR - “ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları