GENEL HABERLER

ANKARA KULÜBÜ DERNEĞİ'NDE GELENEKSEL BAYRAMLAŞMA MERASİMİ

06-09-2017
Ankara Kulübü Derneği her yıl olduğu gibi Ankaralılar ve üyeleriyle bir araya gelerek geleneksel bayram merasimini gerçekleştirdi.

.
Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan bayram merasiminden sonra derneğin yeni projelerinden bahsetti.
BİZ BÜYÜRSEK ANKARA BÜYÜR
Her bayramın 3. günü düzenlenen bayramlaşma merasimi Ankara Kulübü Derneği üyeleri ve Ankara sevdalılarının katılımlarıyla Ankara Konağı Başkent Salonu’nda Dr. Metin Özaslan başkanlığında çoşkuyla kutlandı. Dr. Metin Özaslan katılan herkesin bayramını kutladıktan sonra "Ankara Kulübü diğer derneklerden ve kulüplerden farklı bir konuma sahiptir. Ankara ve bütün Türkiye adına çok özel bir konumdadır. Ondan dolayıdır ki bayramlaşmaları da öyle özeldir" diyerek sözlerine şöyle devam etti: “ Ankara Kulübü her geçen gün büyüyor. Nüfusu, teşkilatlanması, birimleri, ekonomik boyutu, varlıkları, etkinlikleri, projelerine her geçen gün yenileri eklenerek Atatürk’ün kurduğu günden bu yana olması gereken konumuna ulaştırılması için çabalanıyor. Kulüp büyür ise Ankara büyür. Yurt dışında Türkiye’nin Başkenti neresi diye sorulduğunda cevap olarak İstanbul’u kabul etmiyoruz. Bu algıyı değiştirip Ankara’yı hakettiği konuma ulaştıracağız.” dedi.
27 ARALIKTA SOKAĞA İNECEĞİZ
Düzenlenecek 27 Aralık etkinliklerinden de bahseden Dr. Metin Özaslan "27 Aralıkta seymenler ve bacıerenler ile sokaklara ineceğiz. Coşku ile Cumhuriyetimizi, milli zaferimizi kutlayacağız.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Bayramlaşma merasimi seymenlerin, katılanların ve Genel Başkan Dr. Metin Özaslan’ın Ankara Türküleri eşliğinde Seymen oyunları oynaması ile sona erdi.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları