GENEL HABERLER

ANKARA KULÜBÜ DERNEĞİ BAŞKANLIĞINA YENİDEN METİN ÖZARSLAN SEÇİLDİ

03-06-2018
Ankara Kulübü Derneği’nin Olağan Genel Kurulu YapıldI. Genel Kurula üyeler yoğun ilgi gösterdi.

.
 Ankara Kulübü, Genel Kurul’da tek listeyle yapılan seçimlerde mevcut Başkan Dr. Metin Özaslan ile yeniden yola devam kararı aldı.
 
Şevket Bülend Yahnici’nin divan başkanı olarak yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan’ın da katılımcıları selamlamasının ardından faaliyet raporunu sunmasıyla devam etti.
 
Ankara Konağı’nda gerçekleştirilen toplantıya, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, AK Parti Ankara Mv. Nevzat Ceylan, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Köylüoğlu, CHP 2’nci bölge milletvekilleri adayları Mustafa Nadir Er ve Bekir Sami Doğan, Batı Ankara Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Bahri Küpeli, Anayasa Mahkemesi E. Başkan Vekili Güven Dinçer, OSİAD Başkanı Ahmet Kurt gibi isimler de katıldı.

    Ankara Konağı Fethi Yaşar Salonu’nda Şevket Bülent Yahnici’nin Divan Başkanlığı’nda 11 maddelik gündemle toplanan genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından faaliyet raporunun okunmasıyla başladı.Katılımcıları selamlayan ve genel kurulun hayırlı olmasını dileyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ülkeler artık başkentleriyle anılıyor. Avrupa’da da Asya’da da bu böyledir. Ne yazık ki Türkiye Başkentiyle anılır noktada değil. Genel idareden hak ettiği payı alamıyor. Hala Ankara’mız yerel yönetimlerde kaynakları verimli kullanılan bir il değil. Küçücük bir yağmurda başkentin göbeği sele teslim oluyor. Sorunlarımız büyük ama bu sorunları ayrışarak, bölünerek çözemeyiz. Öz Ankaralı, Ankaralı diye bir şey yok. Burada yaşayan herkes Ankaralı ve birlikte sorunlarımızı çözeceğiz. Allah korusun Suriye’nin başına gelen bizim başımıza gelirse bizi kabul edecek devlette yok. Onun için Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyete ve onun değerlerine sonsuza dek sahip çıkacağız” dedi.

‘STK’LAR KİMSENİN ARKA BAHÇESİ OLMAMALI’

Ankara Kulübü’nün Ankara için önemli bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK) olduğunun da altını çizen Başkan Yaşar, “Ankara Kulübü her şeyden önce cumhuriyetin başkentine, cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan bir kuruluştur. Ankara’nın ekonomisine, kültürüne, sanatına, sporuna sahip çıkan ve dertlerini yerel ve genel idareye en doğru şekilde yansıtan bir kuruluştur. Keşke bütün STK’lar bu çizgide olsa. Çünkü STK’ların ne kadar güçlü, dürüst, kendini ifade edebilir olursa kendilerine de ülkesine de o kadar faydalı olur. Yani STK’lar kimsenin arka bahçesi de olmamalı yancısı da olmamalıdır. O zaman bu ülkenin geleceğine de kendi geleceğine de en büyük hizmeti yapmış olur” diye konuştu.

 

 
Dr. Metin Özaslan kimdir?
1967 yılında Ankara, Kayaş’da doğdu. 1992 yılında ODTÜ Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Dil, Tarih, Coğrafya Fakültesi Halkbilimi Bölümünde, “Kentleşme, Kentlileşme ve Kent Kültürü” alanında Yüksek Lisansını, İngiltere’de, Nottingham Üniversitesi Kent Planlama Bölümü’nde, “Kentsel ve Bölgesel Gelişme-Yeni Sanayi Odakları” alanında doktora kariyerini tamamladı.Ankara  Üniversitesi’nde“Ekonomiye Giriş”,“Bölgesel Gelişme Politikaları”“Maliyenin Sosyal Teorisi” gibi dersler veriyor.  Halen DPT Uzmanlığı, 2009’dan beri Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanlığı, A.Ü. Ankara Araştırmaları Merkezi’ne danışmanlık, Ankara Kalkınma Kurulu ve Ankara Turizm ve Tanıtma Kurulu üyeliğini sürdürüyor. Seymen Kostüm ve Aksesuarları, Ankara Fotoğrafları, Fotokartları, Gravürleri, Belgeleri, Kitapları ve Ankara Resimleri koleksiyonları var.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları