Ankara Kulübü Ayaş Şubesi açıldı

24-09-2018
* Açılışta bir konuşma yapan Ayaş Şube Başkanı Selami Başer Yaptığı konuşmada " Ankara Kulübü'nün Ayaş şubesinin açılmış olmasından son derece mutlu oldum.

.
Burada Ankara Kulübümüzü ve Seğmenlik kültürünü en iyi şekilde yaşatacağız. Bu açılışta ilgilerini esirgemeyen başta kaymakamımız olmak üzere tüm emeği geçenlere ve açılış merasimine iştirak ederek bizleri onurlandıran tüm katılımcılara hoşgeldiniz diyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum " dedi. 
Organizasyona katılarak herkesin sevgi ve saygısını kazanan ve büyük ilgi gören CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu da yaptığı konuşmada Ankara Kulübünün önemi üzerinde durarak," Ankara'mızın kültürünü en iyi şekilde icra eden ve bugünkü yeni şubesinin açılışı ile bizleri son derece mutlu eden Ankara Kulübü'nün açılışında olmaktan ve sizlere hitap etmekten son derece mutluyum. Her zaman bu kuruluşun yanında oldum ve bundan sonra da olmaya devam edeceğim. bu açılışa katılan siz değerli konukları saygı ve sevgi ile selamlıyor, bu açılışın Ankara'mıza, Ayaş'ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. "
İlçe Kaymakamı Fatih Özdemir ise, "Ayaş'ın namı kendinden büyüktür. Bunun içindir ki tüm Türkiye Ayaş'ı tanıyor" dedi. İlçe Kaymakamı özet olarak şunları söyledi: " İçmeceleri, konakları, tarihi özellikleri, domatesi, dutu ve kirazı başta olmak üzere bu ilçede yetişen tüm ürünleri ile ayrı bir özellik taşımaktadır. Ankara Kulübü'nün şubesinin burada açılmış olması önemli bir kazanımdır. İnşaallah Ankara kulübü ilçemize bir konak kazandıracak ki bu da çok önemli. Biz de kaymakamlık olarak elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz. Bu vesile ile teşriflerinden dolayı tüm davetlilere ve katılımcılara hoşgeldiniz diyor, Başarı dileklerimi sunuyorum. " 
 

KARDELEN DEMİRKIRAN 'IN TESPİTLERİ İLE Ankara Kulübü Ayaş Şubesi Açılışı

Ankara Kulübü Ayaş Şubesi, Ayaşlıların ve Ankara'nın farklı yerlerinden gelen çok sayıda misafirin katıldığı coşkulu bir törenle açıldı. Açılışta gerçekleştirilen kurdele kesme töreninde Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir, Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, Ankara Kulübü Başkanı Dr. Metin Özaslan ve Ayaş Şube Başkanı Selami Başer yer aldı. Seymenlerin Ayaş Çarşı Merkezi'nde bulunan tören alanına coşkulu bir giriş yapmaları ardından yaptıkları gösteriler, misafirlerin büyük ilgisini gördü.

Yönetim kurulu üyesi Evren Mumcu'nun sunuşuyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Açılış konuşmasını yapan Dr. Metin Özaslan, Son zamanlarda Ayaş'ta hızlanan bir göç süreci yaşanıyor. Ayaş, bu göçle nüfusunu kaybederken bir yandan da kültürel birikimini kaybetmektedir dedi.

Özaslan'ın ardından CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu da, ''Ayaş'ın Ankara kültürü çok önemlidir. Ankara Kulübü de Atatürk'ün kurduğu bir dernek olarak bir kent kültürü oluşturmaktadır. Ankara Kulübü'nün Ayaş'ta bir şube açıyor olması bizler için de büyük mutluluk. Ben kendilerini takdir ve tebrik ediyorum. Ancak bu yalnızca onların görevi değil biz milletvekillerinin de daima onların yanında olması lazım. Tekrardan Ayaş Şubesinin hayırlı olmasını diler, şubemizin yapacağı etkinliklerde buluşmak dileğiyle'' dedi.

     Ayaş Kaymakamı Fatih Özdemir ise yaptığı konuşmada, ''Ankara Kulübü Ankara'nın markasıdır. Böyle bir açılışı, Ayaş ilçemizin tanıtımı açısından çok önemsiyoruz. Bu bakımdan Ankara Kulübü yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyor Şube Başkanımız sayın Selami Başer'e çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız ilerleyen günlerde tarihi bir konak alacaklarının müjdesini verdi. Böylelikle tarihi konaklarımızın gereken değeri görmesini umuyorum. Ayaş'ı hak ettiği yere taşımak için emeği geçen veya geçecek olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum.'' dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen seymen ve bacıeren gösterileri misafirlere keyifli anlar yaşatırken, ardından yerel sanatçılar Asuman Sümer ve Mustafa Kemal Şimşek şarkılarını seslendirdi. Kutlama Şube Başkanı Selami Başer’in misafirlere verdiği yemekle sona erdi.

 
Etiketler : Ankara - Kulübü - Ayaş - Şubesi - açıldı -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları