GENEL HABERLER

Ankara'da Kar etkili oldu, Bolu Dağı'nda Ulaşım Güçlükle Sağlanıyor

02-12-2015
Başkent Ankara'da beklenen kar yağışı başladı ve kısa sürede etkisini arttırdı. Bolu Dağı'nda da etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

.

Ankara'da Kar Başladı, Bolu Dağı'nda Ulaşım Güçlükle Sağlanıyor

Başkent Ankara'da beklenen kar yağışı başladı ve kısa sürede etkisini arttırdı. Bolu Dağı'nda da etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Ankara'da kar yağışı Şehir merkezinde aniden bastıran kar yağışı nedeniyle cadde ve sokaklar beyaza büründü.

BOLU DAĞI'NDA KAR ESARETİ

Bolu Dağı'nda etkili olan kar yağışı, D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu geçişlerinde ulaşımı yavaşlattı. Bolu Dağı'nda sabah erken saatlerde başlayan yoğun kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığı bölgede 10 santime ulaştı.

ULAŞIMI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Bolu Dağı'nın D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu geçişlerinde zeminde de etkili olan karnedeniyle ulaşım yavaşladı. Karayolları ekipleri kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı. İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi ekipleri de kar yağışı nedeniyle bölgede denetimlerini artırdı.

Kar, kent merkezinde de etkili oldu. Zaman zaman lapa lapa yağan kar nedeniyle binaların çatıları ve yeşil alanlar beyaza büründü. Vatandaşlar, kar yağışı altında sabahişyerlerine gitti.

METEOROLOJİ UYARDI

Yapılan son değerlendirmelere göre, yağışların yağmur ve sağanak, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeyi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile akşam saatlerinde NiğdeKayseriMalatya ve Elazığ çevrelerinde karla karışık yağmur ve karşeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz bölgesinde, öğle saatlerinden itibaren Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesiminde, gece saatlerinde Mardin,BatmanSiirtMuşBitlis ve Şırnak çevrelerinde etkili olacağı tahmin edilen yağışların;ZonguldakBartınDüzceRizeMardinBatmanSiirt ve Şırnak çevreleri ile Artvin veKastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur (21-50mm), KastamonuBoluKarabükMuş ve Bitlis çevreleri ile ZonguldakBartın veDüzce'nin 500 m üzeri yüksek kesimlerinde yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olması bekleniyor.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzeybatı kesimlerde 3 ila 7 derece olmak üzere yurdun kuzey kesimlerinde azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı, ilk saatlerde iç kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun kuzeyi ile zamanla Güney Ege kıyıları ve Akdeniz bölgesinde kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

 

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları