GENEL HABERLER

ALTINKAYA: BU SEÇİM HİÇ DE KOLAY OLMAYACAK

28-04-2018
ANAP Döneminin Bakanlarından Cengiz Altınkaya Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) un düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.

.
 
 
      “ Seçimler geldi çattı. Biz buna erken seçim mi diyeceğiz yoksa baskın seçim mi… Ne denilirse denilsin, ancak bir gerçek var ki zemin ve zamanının doğru olmadığı muhakkak ” diyen Altınkaya özet olarak şunları söyledi:
     “  Geçmiş dönemde Cumhurbaşkanı seçimi için Sayın Ecevit'i cumhurbaşkanı olarak önermiştim. Mesut Yılmaz ile paylaşmıştım.  Konuyu açtığımda şöyle bir durakladı. Meğer  gönlünde kendisinin de cumhurbaşkanı olması varmış. Ayrıca çözümsüzlük sürecinin bertaraf olması için de üç isim önerdim… Ertuğrul Mumcu, Mehmet Haberal, Yılmaz Büyükerşen. Olaylar farklı yönde gelişti ve Ahmet Necdet Sezer Cumhurbaşkanı seçildi. Maalesef seçenler de pişman oldu Mesut Bey de pişman oldu.  Şimdi önümüze siyasi bir tablo koyuldu. Referandum seçimlerinde evet diyenler işin gerçeğini öğrenince sanırım pişman olmuşlardır. Zira öyle tahmin ediyorum ki bugünkü başkanlık seçimi dünyanın hiçbir yerinde görülmüş bir başkanlık sistemi değil.  Aslında bu sistemi savunan kesim, yani iktidar ve destekçileri her ne kadar mutlu bir tablo ortaya koysalar da gerçek böyle değil. Çünkü hem demokrasi açısından, hem adalet ve hukukun üstünlüğü ilkeleri açısından sıkıntılı bir tablo ortaya çıkmıştır. Kaldı ki bir de bunun ekonomi boyutu var. Şu an itibarı ile yabancı paralar karşısında Türk parasının inanılmaz bir şekilde değer kaybetmesi, başta akaryakıt olmak üzere birçok ihtiyaç maddelerine zam üzerine zam yapılması, üretimin askıya alınıp başta tarım ürünleri olmak üzere ithalat yapılması iktidarın farkına varıp da dillendiremedikleri hususlardır. Kaldı ki, dış borçlar inanılmaz bir şekilde zirveye dayanmıştır. Bütün bu olumsuzluklara rağmen, rejim değişikliğine neden olacak önümüzdeki seçimler halkımız tarafından tasvip görmeyecektir. Bunun içindir ki 24 Haziranda ( ister erken seçim deyin isterseniz baskın seçim deyin) hiç de kolay bir seçim olmayacaktır. Hiç şüphe yok ki, biz halkımızın teveccühüne saygı duyacağız. Ve tabii temennimiz, milletimiz ve memleketimiz için hayırlı olmasıdır. “  
( Haber :Tülay Sarıbıyık-Fotoğraflar Bayram yelen ) 
 
Etiketler : ALTINKAYA: - BU - SEÇİM - HİÇ - DE - KOLAY - OLMAYACAK -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları