GENEL HABERLER

Altındağlı kadın ressamların sergisi açıldı

14-02-2016
Karacaören Kadın Eğitim Kültür Merkezi’nden tam 12 üye, eserlerini Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Sergi Salonu’nda sergileme fırsatı buldu.

.
 Altındağlı kadınlar, yaptıkları resimlerle profesyonel sanatçılara taş çıkardı. Tamamı yağlı boya eserlerden oluşan 30 eser büyük beğeni topladı. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin eşi Saadet Tiryaki de, Altındağlı kadınları bu mutlu günlerinde yalnız bırakmadı. Saadet Tiryaki sergiye katılarak tüm eserleri tek tek inceledi. 
“Başkanımızın payı çok büyük…”
Karacaören Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyelerinden Yasemin Koçak “Önceleri resim yapamayacağımı düşünüyordum, şimdi durum çok farklı… Kadın Eğitim ve Kültür Merkezimiz sayesinde korkularımı yendim, yeteneğimi keşfettim. Bize sağladığı tüm imkanlar için Başkanımıza teşekkür ederim.” dedi. Sergide 4 çalışmasının yer aldığını dile getiren Koçak, bu eserleri sadece 15 günde tamamladığını kaydetti. Koçak, Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nin kendisine çok şey kazandırdığını belirterek tüm Altındağlı kadınları bu merkezlere davet etti.
Zeliha Durmuş ise 6 yıldır Karacaören Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’ne üye olduğunu aktardı. Altındağ’da çok sayıda yetenekli kadın bulunduğuna dikkati çeken Durmuş, “Bugün ortaya çıkan bu güzel sergi, bunun en güzel göstergesidir.” dedi. Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin kendilerine sunduğu imkânlar doğrultusunda, pek çok yeteneğin ortaya çıktığını vurgulayan Durmuş, sanatsal çalışmalara devam edeceğini söyledi. Durmuş, tüm Altındağlı kadınlar adına Başkan Tiryaki’ye teşekkür etti. 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları