Altındağ’dan Ankaralılara yeni yıl hediyesi

01-01-2016
Ankara Valiliği ile imzaladığı protokol çerçevesinde 20 aile sağlığı merkezi yapımı için çalışmalarını sürdüren Altındağ Belediyesi, 2015 yılında 6 merkezin inşaatını tamamladı.

.
      Karapürçek, Ali Ersoy, Beşikkaya, Feridun Çelik ve Başpınar Mahalleleri’nde yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezleri, yeni yılda hizmete başlayacak. 
    Altındağ’a sağlıklı yatırım
Altındağlılar için her şeyin düşünüldüğü aile sağlığı merkezleri, özellikle yaşlılar ve çocuklar için ayrı bir öneme sahip… Mahalle sakinleri tarafından sabırsızlıkla beklenen merkezler, yapıldıkları mahallelerde hem sevinç hem de sağlık kaynağı oldular. 
Kendi görevleri olmamasına rağmen, Altındağ’ın geleceği için önemli yatırımları hayata geçirdiklerini ve aile sağlığı merkezlerinin yapımını üstlendiklerini ifade eden Başkan Veysel Tiryaki “Bizim görevimiz değil demiyoruz. Altındağ’ın öncelikli ihtiyaçlarını gidermek için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.
Altındağ’da çok sayıda hastane olduğuna dikkati çeken Başkan Tiryaki, “Devlet hastanelerinin neredeyse tamamı bizim bölgemizde, ancak hastaneler Ulus, Samanpazarı, Sıhhıye civarında bulunuyor.  Siteler bölgesinin üstünde kalan pek çok mahallemiz sağlık hizmetlerine ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyordu. Bu durumu ortadan kaldırmak için Aile Sağlığı Merkezleri’ni yaptık. Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine kolay ulaşabilmesi için bu merkezlerden başka mahallelere de yapmaya devam edeceğiz.” dedi. Sağlık kurumlarına artık rahat bir şekilde ulaşılacağını sözlerine ekleyen Başkan Tiryaki “Her şey Altındağlılar için…” dedi.
Tam donanımlı Sağlık Merkezleri
Aile Sağlığı Merkezleri’nde de, Altındağ Belediyesi’nin tüm projelerinde olduğu gibi konfor ve kalite ön planda… Tamamı 2 kattan oluşan Aile Sağlığı Merkezleri’nde Altındağlı vatandaşların sağlığı için her şey düşünüldü. Aşı ve bebek izleme odasından, gebe izleme ve aile planlama odasına, hekim odalarından çocuk odalarına kadar her tür detayın ve konforun düşünüldüğü Aile Sağlığı Merkezleri, Altındağlı vatandaşların sağlıklı yaşamı için hizmet verecek. Laboratuar ve acil müdahale odası gibi unsurların da bulunduğu Aile Sağlığı Merkezleri, yapıldıkları mahallelerde 7’den 70’e her yaştan Altındağlı vatandaşa hizmet verebilecek.
Aile Sağlığı Merkezleri’nin tümünün inşaatında kullanılan malzemeler ise birinci sınıf kalitede… Duvarlarından tavalarına kadar her yerde antibakteriyel boya kullanan Altındağ Belediyesi, dış cepheden merdivenlere, pencerelerden kapılara kadar her noktada birinci sınıf malzeme kullanarak, halk sağlığına verdiği önemi bir kez daha gözler önüne seriyor.
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları