Altındağ’da açılışı yapılan camide ilk cuma namazı ...

31-07-2015
Cami güzeldi, katılım da iyiydi. Ancak kılınacak ilk cuma namazında kadınlar yaya kaldı. Yer bulabilmek için sağa sola koşuşturup durdular. Altındağ Belediyesi'nden bir yetkiliye sordular BİLMİYORUM cevabı aldılar. "Bir zahmet öğreniver " dediler ' benim işim bu kapıda durmak ' dedi.

.
 
 Her şey birbirinden güzeldi. Konuklar güzel, konuşmacılar güzel ama güzel olmayan kadınların büyük bir hevesle gelip cuma namazlarını kılmak için oradan oraya oradan oraya koşuşuşturup durmaları pek şık olmadı. Oysa bu tür organizasyonlarda öncelikle kadınlar ön planda tutulmalı. Tutulmalı ki İslam'ın- bizlerin kadına verdiğimiz önem anlaşılmalı. Biliyorum, sayın başkan bu konuda hassastır. Ancak her şeyi o düşünecek değil ya... İnşaallah bir dahaki bu tür açılışlarda kadının yeri önceden belirlenir, cami açılışlarında da bu hassasiyet gösterilir. Kaldı ki Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç açılış konuşmasında kadınlara verilmesi gereken önem üzerinde durmuş, bu arada TBMM'de " SUS BE KADIN " söylemi ile ilgili açıklama yapmıştı.  (Mehmet Akyol'un yorumu) Resim Hüsamettin Akçapınar 
 
 
 
    Ankara’da mahalle camileri dönemini başlatan Altındağ Belediyesi, Alemdağ Mahallesi’ne yaptığı Diriliş Camii’ni hizmete açtı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın katıldığı törende, yeni cami dualarla ibadete açıldı. Alemdağ Mahallesi’ne açılan cami, bölgenin büyük bir ihtiyacını ortadan kaldırdı. Diriliş Camii ile birlikte Altındağ Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı ibadethane sayısı 9’a ulaştı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından protokol ve vatandaşlar cuma namazı kıldı.
 
Devlet erkânı oradaydı
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine devlet erkânı büyük ilgi gösterdi. Törene, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Ankara Milletvekilleri Emrullah İşler ve Nevzat Ceylan, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Hasan Kamil Yılmaz, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Mamak Kaymakamı Ali Mantı, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, AK Parti eski milletvekili Mehmet Atilla Maraş, Altındağ Belediyesi meclis üyeleri, Altındağlı muhtarlar ve birim müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Bediüzzaman Said Nursî hazretlerinin talebelerinden Said Özdemir de Diriliş Camii açılış törenine katılanlar arasındaydı. 
 
Başbakan Yardımcısı Arınç’tan Başkan Tiryaki’ye övgü dolu sözler 
Zor günlerden geçtiğimizi söyleyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, cami açılışının Altındağ’a hayırlar getirmesini diledi.  Başkan Tiryaki’nin ilçeye önemli hizmetler sunduğunu ifade eden Arınç: “Altındağ’ımız onun sayesinde gelişiyor” dedi. Arınç, Altındağ Belediyesi tarafından yapılan caminin büyük bir hizmet örneği olduğunu vurguladı ve Başkan Tiryaki’nin faaliyetlerini yakından takip ettiğini belirtti. 
 
Altındağ Belediyesi’nden ilçeye 9 cami
 
 
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ise, Altındağ’ın 10 yıl öncesine göre hem fiziken hem sosyal açıdan çok değiştiğinin altını çizdi. Altındağ’ın sosyal yapışını değiştirecek kültür merkezleri, spor tesisleri, sanat mekânları açtıklarını hatırlatan Başkan Tiryaki, Altındağ’a sadece camii değil okul yaptıklarının da altını çizdi.  Başkan Tiryaki, Diriliş Camii ile birlikte yaptıkları ibadethane sayısının 9’a ulaştığını, bununla birlikte Altındağ’a 13 de okul kazandırdıklarını hatırlattı. Başkan Tiryaki, “Alt tarafı ticarethane olarak kullanılmayan, ezan okunduğunda cemaatin rahatlıkla abdest alıp namaza yetişeceği, bahçesinde çocukların oyun oynayabileceği, temiz, bakımlı camiler yapmaya özen gösteriyoruz. Çocuklarımız caminin gölgesinde büyüsünler istiyoruz” dedi.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları