ALTINDAĞ'DAN TUNUS'A DOSTLUK KÖPRÜSÜ

12-06-2013
Altındağ Belediyesi, dünyadaki farklı ülkeler ve kültürlerle kardeşlik köprüsü kuruyor.

.

Tunus’un tarihi ve turistik bölgesi olan Hammamet şehri ile kardeşlik protokolü imzalayan Altındağ Belediyesi, yeni bir dostluğa imza attı. Hammamet Belediye Başkanı Raouf Jebnoun ve Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki arasında imzalanan protokolle, Türkiye’nin ve Tunus’un 2 önemli turizm cenneti kardeş şehir oldu.

 

Tunus’ta Hamamönü rüzgarları esti

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir törenle, kardeş şehir protokolü imzalamak üzere Tunus'a giden Altındağ Belediyesi heyeti, kardeş şehir Hammamet tarafından büyük bir ilgi ve sevgiyle karşılandı. İmza töreninin gerçekleştiği Konferanslar Sarayı’nda katılımcı belediyelerin açtıkları tanıtım standları da büyük ilgi gördü.

 

Altındağ Belediyesi Meclis Üyeleri Mustafa Mert, Bayram Memişoğulları ve Mulla Ali Çetin’in de katıldığı programda Hamamönü rüzgarı esti. Standa gelerek Başkan Tiryaki ile sohbet eden Tunuslular, Hamamönü’nün restorasyon süreci hakkında bilgi aldılar.

 

“Önemli olan Altındağ’ı en iyi şekilde temsil etmek…”

 

Tunus’un tarihi ve turistik değerleriyle öne çıkan kenti Hammamet’le kardeş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Tiryaki, “Hem dünyadaki dostluğa, hem de ulusal barışa katkı sağlamaktan dolayı çok mutluyum. Hammamet ve Altındağ arasındaki kardeşlik bağının çok uzun yıllar sürmesini, daima barışa ve dostluğa hizmet etmesini diliyorum.” dedi.

 

Ankara turizmine katkı sağlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Tiryaki, her geçen gün Altındağ’ı ve Hamamönü’nü daha fazla insanın yakından tanıdığını, Hamamönü’nün ününün Türkiye sınırlarını aştığını,  Afrika kıtasında da tanınmaya başladığını ifade etti.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları