GENEL HABERLER

AKYOL'A 71.ÖDÜL ENGELLİLER ve KİMSESİZLER DERNEKLERİNDEN

16-12-2018
Uluslararası Tüm Engelliler, Yaşlılar ve Kimsesizler Federasyonu ile Sokak Hayvanlarını Bütün Canlılar Derneği ( ANKAPATİ ) Derneğinin birlikte düzenledikleri kahvaltılı toplantı seçkin bir davetli gurubunun katılımıyla gerçekleşti.

.
Barolar Birliği Sosyal Tesislerinde icra edilen organizasyonun baş kahramanları Feride Genç ve Dilek Hürmeydan Başçı yaptıkları konuşmalarda önemli mesajlar verdiler. 
Sunum konuşmasını Uluslararası Tüm Engelliler, Yaşlılar ve Kimsesizler ( UTEF ) Başkanı Feride Genç yaptı. Engelliler ve sokak hayvanlarına sahip çıkmanın son derece ihtiyaç olduğuna işaret eden Feride Genç, gerek engelliler ve gerekse sokak hayvanları için toplumumuzun duyarlı olmasını istedi. Bir toplumun muhtaçlara yardım etmesinin çok önemli olduğuna işaret eden Feride Genç şunları söyledi: “ Gerçekten hayır sever, gönlü sevgi ve merhamet dolu insanlarımızın mevcudiyeti bizleri mutlu ediyor, moral veriyor, azmimizi körüklüyor ve daha çok çalışmamıza ve gayret göstermemize katkı sağlıyor. Netice olarak sizlerden aldığımız ışıkla nice muhtaçların ve engellilerin gönüllerini mutlu edeceğiz “ dedi. 
Ankapati Derneği Başkanı Dilek Hürmeydan Başçı ise şunları söyledi: “ Her canlı huzur içinde yaşamak durumundadır. Kimsesiz insanlarımıza elbette sahip çıkacağız ancak unutulmasın ki, her canlıya sahip çıkmak bizim için önemlidir. Bunun için onları sahipsiz bırakmamak ve bu anlamda onlara sahip çıkmak düşüncesi ile bir dernek kurmuş bulunuyoruz. Şu an itibarı ile çok az üyemiz var; yani yalnız 20 üye. Biliyorum ki sayımız çok az. Ancak gönlümüz o kadar geniş ve o kadar azim ve irade ile dolu ki tüm canlılara aynı duyarlılıkla sahip çıkmayı kendimize bir vazife bildik. Vatandaşlarımızın bu gayretimizde bizleri yalnız bırakmamalarını istirham ediyoruz. Ayrıca siz değerli katılımcılardan da destek bekliyoruz.” 
BAŞKON GENEL BAŞKANI MEHMET AKYOL’DAN DESTEK SÖZÜ 
Onur konuğu olarak toplantıya katılan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) Genel Başkanı Gazeteci - Yazar Mehmet Akyol ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “ Bu tür faaliyetlerde bulunmak kolay değildir. Gerek engelliler ve gerekse yardıma muhtaçlarla, kimsesizlere ve hele ki sokak hayvanlarına sahip çıkmak özveri ister. Herkesin yapabileceği şeyler değildir bunlar. Bu nedenle öncelikle sizleri tebrik ve takdir ediyorum. Böyle bir dernek kuruyorsunuz 20 üyeniz var. Bu da olumsuz bir tablo. Bu sayıyı bir an önce çoğaltmak lazım. Bizim toplumumuzda bu manada duyarsızlıklar söz konusu farkındayım. Biz BAŞKON olarak maddi ve manevi olarak her zaman destek olacağımızı bu vesile ile ifade etmek istiyorum. 
Bu arada hemen belirteyim ki, 57 dernek ve 6 federasyon, iki dernek platformu ve de bir vakıfla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Maksadımız işte böylesine olaylara toplumumuzun dikkatini çekmek ve hizmet etmektir. 
Salonu baktığımda -sizler gibi- her biri birbirinden naif ve saygı değer görevlilerin ve davetlilerin mevcudiyetinden son derece memnun oldum. Sizlerle bir başka topluluklarda, bir başka davetlerde bulunmak benim için onur vesilesi olacaktır. Bu vesile ile hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor, başarılarınızın daim olmasını diliyorum.” 
Toplantı sonrasında engellilere akülü arabaları takdim edildi. Bu arada davete katılanlar salonunun çıkışında sergilenen kermesten yardım maksadı ile hediyelik eşyalardan alınarak katkıda bulunuldular. 
Haber ve Fotoğraflar: Ömer Faruk Mermer-Yusuf Emre Sarıyıldız
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları