GENEL HABERLER

AKINCILAR DAVASI BAŞLADI, MAHKEME'DE HEYECAN DORUK NOKTASINDAYDI

01-08-2017
Hainlere karşı müdahillik kuyruğu: AKP var, CHP var, MHP yok Darbe girişiminin merkez üssü olarak kullanılan ve derdest edilen komutanların tutulduğu Akıncı Üssü'ndeki davaya ilişkin 486 sanığın yargılandığı duruşmanın ilk günü tamamlandı.

.
 15 Temmuz'un ana karargahı Akıncı Üssü davasına üst üste müdahillik talepleri geldi.
 Hainlere karşı müdahillik kuyruğu: AKP var, CHP var, MHP yok
     Sincan Ceza ve İnfaz Kurumu içerisindeki duruşma salonunda, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen duruşmada sanıkların tek tek kimlik tespiti yapıldı.
    Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, TBMM, Maliye Hazinesi, Emniyet Genel Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri, İçişleri Bakanlığı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı, CHP, bir grup CHP’li milletvekili, HDP ve Olçok ailesi Akıncı Üssü davasına müdahillik talebinde bulundu.
İLGİLİ HABERAkıncı Üssü davası... Şehit yakınlarından sanıklara tepki
Akıncı Üssü davası... Şehit yakınlarından sanıklara tepki
BEKİR BOZDAĞ DA DİLEKÇE VERDİ
Öte yandan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ın da avukatı aracılığıyla müdahillik talebiyle verdiği dilekçe, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ne ulaştı.
İLGİLİ HABERSon dakika haberleri... AKP heyetinin kafasına 'idam ipi' attılar! AKP o davada
Son dakika haberleri... AKP heyetinin kafasına 'idam ipi' attılar! AKP o davada
YARIN DEVAM EDİLECEK
Kimlik tespitinin tamamlanmasının ardından Mahkeme Başkanı Selfet Giray, aralarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Başbakanlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), iç İşleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Maliye Hazinesi, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı ve eşi Nursel Aksakallı, bir grup CHP’li milletvekili, Olçok ailesiyle birçok kurum ve kişinin müdahillik talebi için mahkemeye gönderdiği dilekçeleri okudu.
Mahkemeye gelen diğer yazı ve talepleri de okuyan mahkeme başkanı, yarın saat 09.30’da devam etmek üzere duruşmaya ara verdi.  Ajanslar
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları