GENEL HABERLER

AKADEMİAD "DIŞ TİCARETTE" UZMANLAR YETİŞTİRİYOR

27-11-2013
Ekonomi Bakanlığı destekli, ANKİSAD – Marmara SPS A.Ş. ortak organizasyonu ile 01-23 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleşen ve Dış Ticaret konusunda Türkiye ve Dünyanın yakından tanıdığı Prof. Dr. Özcan Güven tarafından verilen eğitim programı katılımcılara Sertifikalarının verilmesi ile sona erdi. Katılımcılara sertifikaları ANKİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Harun Akca ve Prof. Dr. Özcan Güven tarafından verildi.

.

Marmara SPS A.Ş. Eğitmeni Prof. Dr. Özcan Güven Dış Ticaret Uzmanlık programında, Dış Ticaret konusunda önemli ve risk taşıyan bilgiler, Dış Ticarette kullanılan belgeler, ödeme şekilleri, dış ticaretin finansmanı, dış ticarette fiyatlandırma, kambiyo mevzuatı ve uluslararası anlaşmazlıkların çözümü ( Tahkim) konularında katılımcılara geniş kapsamlı bir eğitim verdi. Yoğun katılımın olduğu Eğitime; ANKİSAD üyesi firma yetkilileri ve Genç ANKİSAD yönetim Kurulu ilgi gösterdi.

2023 Hedefine Emin Adımlarla Yürüyoruz

ANKİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Harun Akca, “Geçtiğimiz ay KOSGEB işbirliğinde girişimcilik eğitimi düzenledik. Şimdi de Dış ticarette uzmanlık eğitimini gerçekleştirdik. Dış ticarete yönelmek isteyen şirketler için birçok olanak sağlanıyor. Ama bunlar yeterince tanınmıyor. Eğitimimizde bunlar hem şirket temsilcilerine hem de iş yaşamına atılmak isteyen gençlerimize değerli hocamız Sayın Güven’in farklı sunumuyla anlatıldı” dedi. Prof.Dr. Özcan Güven’in deneyimleri doğrultusunda ilgi çekici bir sunum diline sahip olduğunu belirten Akca, küresel rekabet ortamında ticaret yapabilmek için bu tür eğitimlerin gerekli olduğunu belirterek, “Ülkemizde ve dünyada rekabet daha sert bir hale geldi. Böylesine bir rekabetin olduğu dış ticarette daha rasyonel ve girişimci davranabilmek gerekiyor. Derneğimiz tarafından Ekonomi Bakanlığımızın desteğiyle düzenlenen bu eğitimimizle katılımcılara çok faydalı bilgiler sunuldu. 2023 Hedefine Emin Adımlarla Yürüyoruz. Eğitimimizin katılımcılara yararlı olmasını diliyorum. ” diye konuştu.

Başkan Akca, Ankara İş Adamları ve Sanayicileri Derneğinin; Genç mezunların, Kobilerin, dış ticaret yapmak isteyen kuruluşların, ihracatçı firmaların, sanayici ve iş adamlarının kendilerini geliştirmelerine, küresel pazarda söz sahibi olabilecek bilgi ve donanımı edinerek rakipleriyle mücadele güçlerini artırmalarına yardımcı olmak amacı ile yeni eğitimler düzenleyeceğini de sözlerine ekledi.

Eğitmen Prof. Dr. Özcan Güven de ANKİSAD’ın reel sektörü doğrudan ilgilendiren konularda düzenlediği eğitimlerin önemine dikkati çekerek, “ANKİSAD, Ankara’nın gelişimi ve ticari potansiyelin artması için gerekli insan kaynağını eğitimlerle yetiştiriyor. Bu eğitimlerinin katılanlara büyük katkısı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Eğitimin sonunda katılımcılara ANKİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Harun Akca ve Prof.Dr. Özcan Güven tarafından katılım sertifikaları verildi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları