GENEL HABERLER

AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASININ ARDINDAN

06-05-2018
Aslında göz boyamadan öteye gitmeyen bir aldatmaca. Teşkilattan kim ne kadar oy alırsa alsın sıralamada yerini aynı ölçüde bulacak diye bir şey yok. Şimdiye kadar yapılan teşkilat yoklamaları hep böyle oldu.

.
 
  • Aslında yapılan doğru bir şey. Ancak en son geçen seçim arifesinde yapılan teşkilat ’temayül ‘ yoklamasında gördük ki değişen bir şey yok. Genel başkan ne derse o olur. Tabii bu arada zaten gösterilecek özellikle Ankara ve İstanbul adaylarının % 50’si reisin kafasında ve özel not defterinde kayıt altına alınmıştır.
  • Geçen seçimlerde milletvekili adaylarının % 80’niini AK Parti genel başkanı olarak R.Tayyip Erdoğan belirlemedi mi?.. Peki o aday gösterilip de kazanan milletvekilleri seçildikten sonra (bir kaçı hariç ki onlar da teşkilattan gelmeydi ) kime ne yararları dokundu?.. Adlarını sayabilir misiniz, yüzlerini hiç gördünüz mü?.. Düğününüze-derneğinize geldiler mi, cenazenizde acınızı paylaştılar mı?.. Hangi işinizin kolaylaşması için katkı sağladılar?..  Köyünüze hangi hizmetin götürülmesine vesile oldu?..
  •    Mahallenizden mi tanıdığınız bu milletvekilleri, ilçenizden ilinizden mi?.. Doğup büyüdüğünüz yerden mi?.. Anasını-babasını akraba-i taallukatlarını tanır mısınız?. Hiç şüphe yok ki, aday adayları arasında nice pırlantalar var.. Nice bayanlar, baylar, nice pırlanta gibi gençlerimiz var. Keşke onlardan bir kaçını aday gösterseler de biz de onurlanarak ve gururlanarak oyumuzu helalinden versek.

Değerli okurlar, yalnız AK Parti mi?.. Tüm partiler böyle. Ancak AK Parti’nin aday adaylarına bakınca Allah sizi inandırsın siyaset adına, AK Parti adına hicap duydum. Ankara’dan 600 civarında aday adayı var. Büyük bir çoğunluğu milletvekilliği yapabilecek kapasiteye sahip değiller. Laf olsun torba dolsun babından aday adayı olmuşlar. Belli ki başka beklentileri var. Particiliğe yazık ediyorlar, siyaset pazarının duraklama noktasını berbat ediyorlar; politika kervanının yürüyüşüne bile zarar veriyorlar. Evet, her yiğidin gönlünde bir aslan yatar ama bu kadar da particilik ve siyaset dejenere  edilmemeli.

Etiketler : AK - PARTİ - TEMAYÜL - YOKLAMASININ - ARDINDAN -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları