AK PARTİ KURUCULARININ ÇOĞU DA UTANIYOR BENİM GİBİ !...

09-05-2019
AK Parti kurucularının birçoğu ile telefon veya bizzat görüştüm. İstanbul seçimlerinin iptal ettirilmesine onlar da benim gibi utandıklarını ifade ediyorlar.

.
          AK Parti'nin kurucularından Cumhurbaşkanlığı yapmış Sayın Abdullah Gül ne güzel söylemiş: Anayasa Mahkemesi'nin 2007 yılındaki haksız ' 367 Kararı karşısında ne hissettiysem, Yüksek seçim Kurulu'nun İstanbul seçimleri ile ilgili kararı içinde aynı duyguları yaşadım. Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız."
          Peki ya AK Parti'nin diğer bir kurucusu ve Başbakanlık yapmış sayın Davutoğlu ne demiş: " Son sözün sandıkta tecelli edeceği millet iradesi YSK'nın iptal kararı ile bu temel değerlerimiz zedelenmiştir." 
                                                          ***
                           AK Parti kurucularından TBMM Eski Başkanı sayın Bülent Arınç ne dedi İstanbul seçimleri için özetle : " Ekrem İmamoğlu gibi bir rakip çıkartılmış, 4,5 yıl sonrası için bir kahraman meydana getirilmiştir."                                                                                                  
 
  BAŞKA ÇARELERİ KALMAYINCA " SANDIK KURULU BAŞKANLARI " NIN OLUŞUMUNA BAHANE BULDULAR (UTANDIM DOĞRUSU !.. )
 
          * Demokrasimiz bir kez daha yara aldı. Bir kez daha "hukukun üstünlüğü ilkesi " ayaklar altına alındı. Zaten Yüksek Seçim Kurulunun aldığı karar hukuki değil, siyasi idi. Onun için utandım doğrusu.
* Madem suç unsuru sandık başkanlarının oluşumunda... O halde Türkiye genelinde binlercesi bu suçu işledi. O halde seçimleri genel manada iptal etsinler. 
* Ne rezillik bu Allah aşkınıza !.. Büyükşehir Belediye Başkan adayının oy pusulasını, ilçe belediye başkanlarının oy pusulalarını, belediye meclisi üyelerinin oy pusulalarını, muhtarların oy pusulalarını aynı zarfa koyup sandığa atmadık mı?..
Eee peki neden yalnız İmamoğlu için kullanılan oylar kusurlu bulunuyor da diğerleri es geçiliyor?.                                                                           * " EFENDİM, İMAMOĞLU'NUN OYLARINA İTİRAZ EDİLDİ AMA DİĞERLERİNE ZAMANINDA İTİRAZ EDİLMEDİ "  diyorlar ya, daha komik duruma düşüyorlar.                                                                                                                              
                                       ****
Bütün bunların arka planında bizim bildiğimiz fakat yazmadığımız/ yazamadığımız şeyler var...Öncelikle Ekrem İmamoğlu'ndan korkuyorlar !.. Çünkü İstanbul (Her zaman ifade ettiğim gibi ) onlar için Anadolu'ya bedelde ondan. Rant inanılamayacak kadar fazla da ondan. Ve daha neler neler sayılabilir, ancak bir önemli şey daha var ki...                                                           " Sayın Cumhurbaşkanımız için İstanbul bir nazar boncuğu da ondan."
                                                     ***
Allah vekil, Çankaya'da ilçe belediye başkanlığı için oyumu AK Parti'ye vermiş bir insan bir AK Partili olarak, ( Ankara Büyükşehirde Mansur Yavaş'a verdim ) bir vatandaş olarak UTANDIM!...  
           Utandım İstanbul Büyükşehir seçimlerinin " iptal ettirilmesine " utandım !...  
 
       Başka söylenecek söze mahal var mı?.. 
       Söyler misiniz ' utanmakta, üzülmekte haksız mıyım ?..                   
                              MEHMET AKYOL                                                                                               
                 [email protected]
Etiketler : AK - PARTİ - KURUCULARININ - ÇOĞU - DA - UTANIYOR - BENİM - GİBİ - !... -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları