GENEL HABERLER

AK PARTİ'DE SİYASET YENİDEN ŞEKİLLENMEYE BAŞLADI

18-06-2017
Ülkemizde siyaset bir hayli değişkenliğe uğradı. Hükümette önümüzdeki günlerde mutlaka bir değişim yaşanacak hiç şüphesiz. Bu değişimin parti teşkîlatları arasında da yaşanacağı söylentileri bir hayli zamandır dillendiriliyor.

.
   Özellikle referandumda Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya ve   diğer birçok ilde HAYIR çıkması AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’ı bir hayli düşündürdüğü muhakkak. AK Parti kurucuları ve eski genel merkez yöneticileri-nin bu manadaki değerlendirmeleri geleceğe yönelik hesapların yapılmasına neden oluyor. Referandumda EVET fazla çıktı ama, her bakımdan gelişmiş illerde -özellikle de Başkent Ankara ve İstanbul’da - HAYIR çıkması gerek teşkilatlar ve gerekse bu şehirlerin belediye başkanlarının kaygı verici bir atmosfer içinde oldukları yolunda fikir birliği oluştuğu söylentileri ağırlık kazandı.   
     Aynı zamanda AK Parti teşkilatları önce ilçeler bazında sonra da il bazında kongreye gidecek. Bu arada genel merkez il veya ilçe başkanları ile yönetimlerinin görevden alınması söz konusu olmazsa büyük bir çekişme ile karşı karşıya geleceği muhakkak. Bu arada bazı ilçe başkanlarının 3 dönemi tamamladıkları da unutulmamalı. Mesela  AK Parti’nin en başarılı ilçe başkanları arasında yer alan, her seçimde başarıdan başarıya gidilmesini sağlayan, referandum seçimlerinde Kızılcahamam’daki başarı oranının zirve yapmasını sağlayan Kızılcahamam İlçe Başkanı Sefa Yıldırım’ın -3 dönem şartı esnetilirse - yeniden aday olacağına kesin gözü ile bakılıyor. 
    Başkan Sefa Yıldırım’ın parti ile ilgili çalışmaları ve başarılarının yanında bir de insanî yönü var. Ahlak ve edep bakımından son derece üstün kalite olması bir yana ayrıca beyefendiliği ve mütevaziliği, kavgasız bir yaşam biçimi tercih etmesi ve hoşgörülü bir yapıya sahip olması en önemli avantajları olarak öne çıkmaktadır. Böyle bir siyaset adamının zor bulunacağı göz önünde bulundurulursa Sefa Yıldırım’ın her aday olacağı yerde başarıyı mutlaka yakalayacağına muhakkak gözü ile bakılıyor.  
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları