AİLE MEFHUMUNUN ÖNEMİNİ AİLE BÜTÜNLÜĞÜ OLMAYANLAR ANLAYAMAZ
.

     Anadolu insanının en büyük hasleti aile bütünlüğünü korumaktır. Bunun için bazı zaman olur kahır çekerler, bazı zamanlarda meşakkat sınırları aşılır ama yine de aile bütünlüğüne zarar gelmemesi için sabır ve metanetini korurlar.

   Ulu bir isim olan( ilim ve irfan sahibi )  Hüseyin Tanrıkulu anlatmıştı: Aile mefhumunun içinde her türlü meşakkat olsa da en önemlisi sabretmekle kazanılan sevaptır. Bunun içindir ki anaya-babaya, (onun deyimi ile ) karıya kocaya mutlaka iyi davranılmalı, ailenin tüm fertleri ile iyi geçinmeleri, birbirlerine saygı ve sevgi beslemeliler ki Hakk’ın sevgisine mazhar olsunlar. 

     Düşünebiliyor musunuz günden güne aile arasındaki çözülmeler-bozulmalar çoğalıyor. Esasen bu hal ve ahval içinde olan bireylerin (eşlerin ) davranış biçimleri toplumu da etkiliyor.

    Bunun içindir ki, aile mefhumu çok önemlidir.  Çocukların anaları-babalarına olan saygısızlığı zamanla ahlak revizyonuna uğruyor. Hatta o kadar ki, o fertlerin bu durumu toplumu bile etkiliyor. Böylesine hallere düşen bazı zevatlar ise vefayı, eş-dost kazanıp kaybetmeyi, iyi arkadaş edinip sonra kötülerin içinde yer almayı hiç umursamıyor bile.

    2017'ye girerken toplumun çekirdeğini oluşturan ailemize daha çok önem vermek, iyi nesillerin yetişmesini sağlamak ve hayırlı insanlarla beraber olmamızı nasip eder inşallah.

     Yeni yılın tüm vatandaşlarımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, başarı dileklerimi sunuyorum. 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları