GENEL HABERLER

AİLE HEKİMLİĞİ KONGRESİNE SELÇUK SOLMAZ DAMGASI

12-10-2019
Hastalara deva ve şifa dağıtan, mesleğinin zirvesine ulaşan Fer Ballarının sahibi Selçuk Solmaz Ankara'da yapılan Aile Hekimliği Kongresinde yaptığı konuşma ile günün gündemini belirledi.

.
Kongreye katılanlar tarafından büyük bir ilgi ve heyecanla izlenen Selçuk Solmaz 20 dakikada tamamlanması gereken konuşmasını tam 90 dakikaya sığdırabildi.
 
Alman uzmanlardan teorik ve pratik arıcılık eğitimi alan Selçuk Solmaz, Türk
 
arıcılığının gelişmesi  için yoğun çaba sarf etti. Teknik ve teorik arıcılık eğitimleri
 
üzerine verimli ve kapsamlı çalışmalar sergileyen Solmaz kısa süre zarfında mesleğinin zirvesine ulaştı.
 
    Arıcılık ve bal ürünleri ile ilgili olarak genç yaşından itibaren önemli araştırmalar yapan ve arının önemini, balın insanoğluna nasıl yararlı olacağını bilimsel olarak ortaya koydu. Bu bağlamda insanlığa yararlı olmanın ötesinde, dertlilere derman olmak için büyük araştırmalar yaptı.   Bir nevi MUCİD olarak da adlandırabileceğimiz Selçuk Solmaz bir insanın azim ve iradesini ortaya koyması, gece gündüz demeden çalışarak, ama bu arada zihnen ve aklen önemli araştırmalar ve girişimlerde bulunarak nelerin yapılabileceğinin başlıca delili olarak karşımıza çıktı. Sizin anlayacağınız Selçuk Solmaz toplum için ümit olan, dermansız hastalar için deva olan bir müstesna insan.
 
     1990 yılında Melis Arı Çiftliği (Fer Bal ve Dr Fer)’ni kuran Selçuk Solmaz,
 
arı ürünlerinin insan beslenmesinde ve sağlığındaki yararlarına yönelik
 
çalışmalar gerçekleştirdi. Aynı zamanda Ankara Arıcılar Birliği Başkanı olan Solmaz  arıcılığın gelişmesi ile Ankara ve ülkemizde bal çeşitlerinin üretimine yönelik önemli projeleri hayata geçirdi.
 
Arı ürünlerinin insan beslenmesinde ve sağlığındaki yararlarına yönelik çalışmalar gerçekleştiren Solmaz, arıcılığın gelişmesi ve Ankara balının üretimine yönelik önemli projeleri hayata geçirdi.
 
Bir süre önce 7.Ankara Aile Hekimliği Kongresinde “ Arı ürünlerinin insan sağlığına ve Beslenmede Yeri ve Önemi “ Konulu  bir sunum yaptı
 
    Selçuk Solmaz’ın konuşması  (sunumu ) o  kadar ilgi gördü ki  29 dakikalık bir süre için belirlenen süre 90 dakika sürdü. 
 
İşte Selçuk Solmaz’ın görüntülerle yaptığı konuşma: 
 
 
 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları