GENEL HABERLER

ADANA BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN ÖNEMLİ BİR İSİM
.

Cumhur İttifakın’nın yerel seçimlerde olmaması üzerine başta Büyükşehirler olmak üzere siyasi partilerin kimleri aday göstereceği merak konusu oldu.

10-11-2018 10:35
 
     AK Parti Adana’da güçlü bir isimle seçimlere girmeyi hedefliyor. Peki AK Parti’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim olacak? AK Parti'de Adana için eski bakanlar Jülide Sarıeroğlu ile Fatma Güldemet Sarı, Adana AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, mevcut milletvekili Tamer Dağlı ile Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın isimleri gündemde.
Bu isimlerin hiçbiri ile AK Parti başarı sağlayamaz diye düşünüyorum, çünkü Adana’da rüzgar başka güzergahtan esiyor. 
CHP'de ise, Adana Büyükşehir Beledeyesi için Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’ism geçiyor. Belli ki day bulmakta güçlük çekiyor Cumhuriyet Halk Parti… 
OLTAMIZA TAKILAN ÖNEMLİ BİR İSİM 
Araştırmalarım esnasında seçim ve seçmen güzergahından geçip Akdeniz’in sularında kulaç atarken önemli bir isim takıldı oltama. Bu isim Emekli Vali Abdulkadir Sarı. Adana ve civarda değil yalnız Türkiye genelinde iyi tanınan, dürüstlüğü, ilkeleri ve idareciliği ile ( tabir caizse ) bir abide olarak karşımıza çıkan Abdulkadir Sarı’nın geçmişine baktım ki mükemmelin üstünde. 
17 yıl valilik yapmış. Olağanüstü Hal Vali Vekilliği, Van, Hatay ve Bingöl illerinde vali olarak görevini yürüttüğü sıralarda yaptığı hizmetlerle anılan, ancak o illerde birlik-beraberliği tesis eden, her yaptığı işi Hakk ve halk için yapan, adını dürüstlük timsali olarak altın harflerle yazdıran bir isim olarak karşımıza çıkan ve emekli olduktan sonra Türk İdareciler Derneğinin Başkanı seçilen ve bu görevi yıllarca başarı ile yürüten, bununla da kalmayıp hali hazırda çeşitli sivil toplum kuruluşlarının zirve isimleri arasında yer alan Abdulkadir Sarı’nın –hangi partiden aday gösterilirse gösterilsin- kesin olarak kazanacağı kanaatı hasıl oldu bizde. 
Bir insan ki her gittiği yerde itibar gören, her bulunduğu yerde farklılık yaratan, saygı ve saygı ile karşılanan, devlet umuru görmüş böyle bir ismi önümüzdeki yerel seçimlerde hangi parti aday gösterirse yarışa 10 adım ileride başlamış olur.
Bu arada önemli bir hususu belirtmemizde yarar var; Emekli Vali Abdulkadir Sarı aslen Adanalı ve o yöreyi çok iyi bilen, Adanalıların dilinden anlayın, o yöre insanı tarafından sevilen sayılan bir insandır.
 
Adana 2014 yerel seçim sonuçları
 
MHP adayı Hüseyin Sözlü % 33.6
 
AK Parti adayı Abdullah Torun % 32
 
CHP adayı Yıldıray Arıkan % 25 oy almışlardı.
 

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları