GENEL HABERLER

.
NASIL BİR PARALEL KURULUŞMUŞ NASIL BİR BAŞ BELASIYMIŞ Kİ ORDUNUN BİR BÖLÜMÜNÜ ELE GEÇİRMİŞ !
•Zaman zaman sayın Cumhurbaşkanımız ‘ aldatılmışız-yanılmışız ‘ diyor ya..  ( Zamanı değil ama,) benim böyle bir yaklaşıma vereceğim cevap şudur:        “ Hep mi aldatılan biz olacağız, hep mi kandırılan biz olacağız ! Artık yeter.. Gözümüzün önüne bakalım ve milletimizin oyları ile gelen hükümetimiz de, sayın cumhurbaşkanımız da rahat bırakılsın ve hayırlı işlerine devam etsinler şimdiye kadar olduğu gibi. “
18/07/2016 - 21:25
Mehmet Akyol
      Bu Paralelcilerin TSK’deki oranının bu kadar üst düzeyde olması mümkün değil. Taraf olduğum için ve hükümeti desteklediğim için söylediğimi sananlar yanılırlar. Tabii kuruluşundan itiaren bir AK Partili olarak, elbette oy verdiğim bi hükümetin darbe ile karşılaşması beni rahatsız eder, elbette demokrasimizin yara almasını istemem. Kaldı ki bu darbe girişimi AK Parti iktidarı ve sayın Cumhurbaşkanımıza değil de bir başka partinin iktidarına olsaydı yine şiddetle karşı çıkardım.
   Öyle tahmin ediyorum ki Ergenekoncular, Balyozcular, Laikçiler ve Ulusalcılarla birlikte yaptılar bu dangalaklığı.  
    Aylar önce Kızılay-Güven Park’ da bir gurup ileri geri konuşurken kulak misafiri olmuştum. Aralarından biri diğerlerine şöyle diyordu “ Bu böyle gitmez, yakında ihtilal olur. “ 
   Adama ‘ nereden biliyorsun? “ diye sorduğumda “ göreceksin “ deyip gitti. 
     Arkasından gidip var gücümle yakasından tutup yere sermek istedim. Çünkü darbe lafından bile rahatsız olurum ezelden beri. Hele benim oylarımla seçilmiş hükümete karşı darbe yapmaya kalkışmak içimi kemirir bir hal alırdı.  Ama sabretmem gerekiyordu. Ancak daha sonra ve şimdilerde düşünüyorum da, o adamın bir bildiği varmış demek ki… Bir de, konuşmasından kılık-kıyafetinden ezilmişliğinden cemaatçi olduğu kanaatı hasıl oldu bende. Fakat ne olursa olsun elimden kaçırmışdım bu mahluku. 
   Demek ki adamlar tepeden tırnağa  örgütlü çalışıyorlarmış da bizim haberimiz olmamış.
 
                          BU DARBECİ SOYTARILARIN BÖYLE BİR EYLEM                                                                       GERÇEKLEŞTİRECEKLERİNİ NEDEN  ‘ MİT ‘    
                                      DAHA ÖNCEDEN TESPİT ETMEDİ ?.. 
 
   Fethullahçıların örgütsel çalışmalarını bu kadar önemsemiyordum doğrusu.  Hele ihtilal yapacakları aklımın ucundan bile geçmezdi. Bırakınız onların ihtilal yapmasını Türkiye’de asla darbeci bir hareketin olabileceğini bile tahmin etmiyordum. Anlaşılan ben bu işten anlamıyorum, demek ki benim öğrenmem gereken daha çok şey var. Keşke diyorum, aralarına sızıp çirkin emellerini öğrenme imkanı bulsaydım. Keşke lanetlik fikirlerinin icraat noktasına gelmeden hükümet erkanına ve devlet büyüklerimize ulaştırma imkanı bulsaydım. 
    Ancak bildiğim bir şey; ‘ Bizim MİT Teşkilatı ne işe yarar Allah aşkınıza?.. “ Bu darbe hazırlığını çok önceden bilemiyor ve gereken tedbirlerin alınmasını sağlayamıyorsa bu MİT beyhude değilmidir Allah aşkınıza...  
    Ya İçişleri Bakanlığı istihbaratı, ya askeri istihbaratlar !… Bunlar yapılan canavarlık hareketinden çok sonra haberdar olmuşlar ama...  İzmir’de bir savcı istihbarî bilgiyi zirvedekilere saat 15.30 itibarı ile iletmiş. Ancak o da bir kıpırdanma olduğunu söyleyebiliyor.  
 
      CUMHURBAŞKANI ORDU TARAFINDAN NEDEN SEVİLMİYOR ?
 
    Bu sorunun cevabını verdiniz bile biliyorum. Diyeceksiniz ki “ Sevilmiyor da neden darbeciler başarılı olamadı ?.. “ 
     İşte bu yetmez, kesmez beni…
     Sayın Cumhurbaşkanına karşı TSK’lerinin  % 50 ila  % 60’ının bile sempati duymadıkları iddiası var. Beni bu oran bile rahatsız eder.
    Doğru veya yanlış, ancak bir sorun var belli ki ortada. 
    Mesela benim şöyle bir endişem var: Cumhurbaşkanımızın etrafını oluşturanların % 95’i yağcılık yapmak için doğru istikamette yönlendirmiyorlar. Hep haklısın-hep doğru söylüyorsun teraneleri ile Cumhurbaşkanımızı kültür seviyesi yüksek, akil  insanların gözünden düşürüyorlar. Yazmanları da öyle. Seçilen kelimeler, kurulan cümleler hep kin ve intikam üzerine. Hep bağırıyor, hep kızgın, hep birilerine çatıyor vs. 
 
 
     Mesela ben danışmanı olsam veya yakınında bulunsam şöyle derim: 
 
1-Sayın Cumhurbaşkanım lütfen biraz az konuş;
2- Her gün TV kuruluşlarının karşına çıkma ki yüzün eskimesin;                                                   
3- Hırçın ve sert mizaçlı olma… Daima hoşgörülü, affedici bir imaj sergile, sevecen ol.
4- Kindar ve sert imajlı söylemlerden vazgeç
5- Muhtarlar toplantısını yapma; çünkü muhtarlar toplantısı avam bir kavmin ayak ucu görüntüleri halini aldı.
6- Herkesi kucaklıyor görün ve özellikle muhalefet yapanlara karşı babacan bir tavır sergile. 
       Daha çok şey var söyleyeceğim ama bugünlük bu kadar.
       Korkmadan yazabilirsem yazımın devamını getireceğiminşaallah.  

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları