GENEL HABERLER

20 bin öğrenciye ücretsiz kırtasiye dağıtılıyor

20-09-2012
Pursaklar Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yıl da Pursaklar’daki tüm ilköğretim okulu öğrencilerine ücretsiz kırtasiye dağıtımına başladı.

.


17 Eylül’deki yeni eğitim öğretim yılının açılışını Pursaklar Satı Öztürk İlköğretim Okulu’nda Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Pursaklar Kaymakamı Salih Bıçak, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin yaptı.
Öğrencilere aynı gün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kitaplar ücretsiz verilerken Pursaklar Belediyesi tarafından da kırtasiye malzemeleri ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı. Sınıfları gezen protokol üyelerin Pursaklar Belediyesi’nin vermiş olduğu kırtasiye malzemelerini inceleyerek Başkan Çetin’e eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
Çetin: “Derdimiz vatana millete hayırlı insan yetiştirmek”
Kırtasiye dağıtımı ile ilgili konuşan Selçuk Çetin, 2012 – 2013 eğitim öğretim yılının Türkiye’ye, Ankara’ya ve Pursaklar’a hayırlı olması temennisinde bulundu.
Başkan Çetin: “İnşallah bu eğitim öğretim dönemimizi de başarılı, sağlıklı ve huzurlu bir şekilde tamamlarız. Öğrencilerimiz yeter ki okusunlar. Bizler onlar için her türlü imkânı sağlarız. Öğrencilerimizin kırtasiyeni de getiririz, okuma kitaplarını da test kitaplarını da.”dedi.
Paketlerde çok sayıda defter, kalem, silgi ve kalemtıraş bulunuyor
Yeni eğitim öğretim yılında okul idarecilerine, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar dileyen Başkan, “Derdimiz yavrularımızı okutmak, onlara en iyi hizmeti sunabilmek diyerek” konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim derdimiz değerli öğrencilerimdir. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin anneleri ve babalarıdır. Ailelerimiz yavrularımızı öğretmenlerimize emanet ediyor. Çünkü geleceğimizin teminatı bu yavrularımızdır. Memleketi idare edecek olan onlardır. Biz şunu biliyoruz ki ‘Millete efendilik yoktur, millete hizmetkârlık vardır. Kim ki millete hizmet ederse milletin efendisi o olur. Biz çocuklarımıza şunları söylüyoruz kırtasiyenizi, kitaplarınızı getiririz, okullarınızın da eksiklerini gideririz. Öğretmenlerinizi birer anne ve baba olarak görün. Derslerinize çalışın, başarılı olun. Yeter ki siz okuyun. Allah, sağlığınızı, başarınızı, ömrünüzü daim etsin. İçerisinde çok sayıda defter, kalem, silgi ve kalemtıraş bulunan kırtasiye malzemelerimiz tüm öğrencilerimize hayırlı olsun.”

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları