17 Dönem Ankara Milletvekili Osman Işık: Ankara mahsun bırakıldı

28-04-2018
Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) un düzenlediği toplantıda konuşan 17.Dönem Ankara milletvekili Osman Işık, “ Üzülerek ifade ederim ki, Ankara’ya sahip çıkılmıyor, İstanbul’a yapılan yatırımlarla Başkentimiz Ankara’ya yapılan yatırımları kıyaslayacak olursak maalesef bir nevi karşımıza utanç tablosu çıkıyor." dedi.

.
 "  Bu duruma bir Ankaralı olarak üzülmemek mümkün değil " diyen sman Işık şunları söyledi:   "Tabii bunda mevcut iktidarın rolü olduğu kadar Ankara milletvekillerinin ve Ankaralılarında sorumluluğu var. Dünyanın hiçbir yerinde Başkentinin bu kadar mahsun ve de sahipsiz bırakıldığı ikinci bir ülke görülmemiştir.   
 
     Başkentimiz Ankara’nın durumundan hicap duyuyoruz tamam da Türkiye’nin durumu da sıkıntılı bir grafik çizmeye başladı. Şahsen benim endişelerim var, izninizle üç-beş cümle ile de olsa sizlerle paylaşmak istiyorum. Hükümetin en yetkili ağızlarından Anayasanın 1,2, 3 ve 4. maddelerinin değiştirilebileceği konusunda fikir beyan ettiklerinin duyumunu aldım. Bu tür hepimizi üzecek beyanlarda bulunmak kimseye bir şey kazandırmaz. Bu husus beni fevkalade üzdü. Bu tür beyanlarla milletimizin kafasını yormak ve kamuoyunda endişe yaratmak hiç de tasvip edilir bir şey değil.  Bununla birlikte Başkenti Ankara’dan İstanbul'a taşınması gibi bir husus söz konusu ki bunu kimse beceremez ve asla müsaade etmeyiz. Gerçi bir çok devlet dairesini, birçok genel müdürlüğü götürdüler. Yanlış yaptılar ve temennim ve hükümet yetkililerine tavsiyem daha fazla ileri gitmemeleridir. Hükümet bazı hassas konularda cesur hareket ediyor ama bu cesaret kimseye bir şey kazandırmaz.
 
     Köylerimizi mahalle yaptılar, Atatürk Orman Çiftliğini tarumar ettiler. Bu konularda Ankara’da yaşayan Başkentliler olarak maalesef hep korkak davrandık ve sessiz kaldık. Ancak bu hükümetin cesareti böyle devam edemez, her sabrın sonunda selamet vardır tamam da bizim de sabrımızın bittiği bir an olabilir. Bunun içindir ki, iktidar partisini bu hassas konularda duyarlı olmaya davet ediyorum.     BAŞKON Konfederasyonunu faaliyetlerinde az veya çok benim de katkım var. Ateşin kor haline gelmesine benim de katkım oldu. Ancak şimdilerde görüyorum ki bu teşkilat daima hayırlı ve faydalı işler yapıyor. Hiçbir zaman aktivitesini bozmadı ve bıkmadan usanmadan memleket ve millet için güzel şeyler yapılıyor. Bu toplantı da işte bunlardan birisi. Emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür ediyor Başkon' nun başarılarının devamını diliyorum.”
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları