GENEL HABERLER

1071 PROJESİ İLE YENİ BİR EKMEK KAPISI DAHA AÇILDI

10-08-2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, Keçiören Belediyesi, KOSGEB, Keçiören TOGEM ve TOBB’un işbirliğiyle gerçekleştirilen “1071 Kadın Girişimci Projesi” sayesinde kendi iş yerini açan kadın patronlara bir yenisi daha eklendi.

.

Proje kapsamında girişimcilik eğitimi ve sertifikası alan Nergiz Genç, Keçiören Karargahtepe Mahallesi Atış Caddesi’nde açtığı market dükkânı ile iş hayatına atıldı. Dükkânın açılış törenine Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, Keçiören TOGEM Başkanı Dr.Ayten Aydın, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

DÖRT DUVAR ARASINDAN PATRONLUĞA

1071 Kadın Girişimci Projesi’ne katılarak kendi işinin patronu olma şansını yakalamaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Nergiz Genç, “Önceden dört duvar arasındaydım, evdeydim. Bana verdiği katkılardan ötürü Keçiören Belediye Başkanıma, Emine Hanım’a ve Başbakanıma çok teşekkür ederim. Başbakanım da inşallah Cumhurbaşkanlığını kazanacak, onun için dua ediyorum” diye konuştu.

Belediye Başkanı Mustafa Ak da, “Keçiören TOGEM tarafından 1071 kadına girişimcilik sertifikası dağıtıldı. Nergiz Hanım artık hem kendi evine ekmek götürecek hem de yanında çalıştırdıklarına ekmek kapısı olacak” diyerek hayırlı ve bol kazanç temennisinde bulundu.

Konuşmaların ardından protokol heyeti kurdele keserek dükkanın açılışını yaptı. Başkan Ak, eşiyle birlikte beyaz güvercin uçurarak Nergiz Genç’e iş hayatında başarılar diledi.

Proje kapsamında girişimcilik eğitimi verilen ve sertifika almaya hak kazanan kadınlara, KOSGEB tarafından 30 bin lirası hibe, 70 bin lirası kredi olmak üzere toplam 100 bin lira finansman desteği sağlanıyor.

Etiketler : 1071 - PROJESİ - İLE - YENİ - BİR - EKMEK - KAPISI - DAHA - AÇILDI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları