UĞUR ÖCAL YENİ BİR ORGANİZASYONA İMZA ATIYOR

24-08-2018
ÇAMLIDERE YÖRESİNİN ÖNE ÇIKAN İSİMLERİNDEN UĞUR ÖCAL YENİ BİR ORGANİZASYONA İMZA ATIYOR. ORGANİZASYONA TÜM ÇAMLIDERELİLER DAVET EDİLECEK

.
• Her devrin önemli adamları vardır, her yörenin de… Zaten ömür dediğin nedir ki, bir insan doğar, büyür, ölür gider. Bu zaman içeresinde geriye kalan iyilikleri ve tabii varsa kötülükleri ile anılır. • Bazıları bunun ya bilincinde olmaz veya farkına varır da umursamaz. Demek istediğimizo dur ki, “ bu dünya kendisine kalacak sanır .“ Bazılarının ardından destanlar düzülür, bazıları için kitaplar yazılır; bazılarının da cenaze namazına katılan bile olmaz.
• Demek istiyoruz ki, yaşam boyunca iyiliklerle anılan yüce insanlar arkalarında öyle büyük miras bırakırlar ki anlatılmakla-yazmakla bitmez. 
    Biliyor musunuz böyle insan bulmak çok da kolay değildir. Hele böyle bir zamanda… İnsanların ümitleri gittikçe azalıyor çünkü hayat şartları zorlaşıyor. Kimse kimseye kefil olmak şöyle dursun lafla da olsa güvence vermiyor. Yani karakterli, sözüne güvenilir, iyilik seven, muhanete muhtaç olanlara yardım elini uzatan, mahrumlara, atılımcılara ve toplumumuza faydalı olan makbul ve muteber insanlara destek veren insan sayısında daralma var. 
     Belki bugünkü ekonomik şartlarda herkes kendi başının çaresine bakıyormuş gibi görünse de; gelenek ve göreneğinde , soyunda sopunda asillik (asalet ) olan bazıları vardır ki, yarım ekmeğin yarısını bir başkası ile, belki arkadaşı-dostu, yakını, belki de bir fakir veya bir muhtaç ile paylaşma alışkanlığını sürdürür bazıları. 
    Türkiye’nin geleceğini düşünen, siyasi ve sosyal olayların içinde bulunan veya yakıynen takip eden, çözüm yolları arayan, dost ve yakınlarının bir araya gelmesinden mutluluk duyan, hatta onları bir araya getirmek için emek sarfeden, gayret gösteren niceleri vardır bizim toplumumuzda hala… 
İşte bunlardan birisi de Şeyh Ali Semerkandi hazretlerinin diyarı Çamlıdere ilçesinde doğup büyümüş, yukarıda söz konusu ettiğimiz vasıflara haiz müstesna bir insan; bir iş adamı, bir siyaset adamı Uğur Öcal.
    Ramazanda bir iftar yemeği vermişti Nazım Hikmet Kültür Merkezindeki kendi tesislerinde. Şimdi de kendi memleketinde, doğup büyüdüğü topraklarda bir organizasyona imza atacağını duyduk.
    Çamlıdere, doğal güzelliklerinin yanında aynı zamanda inanç turizmi ile de öne çıkan bir ilçemiz. Birçok bölgesinde manevi yönü ağır basan yatırlar vardır. Bunlardan birisi de Çamlıdere Yayla mahallesinin hemen kenarındaki halk dili ile ‘örenler ‘ aslında Erenler mevki vardır. Uğur Öcal 2 Eylül Pazar günü burada bir organizasyona imza atacak. Ünlü hafız ve mevlithanlardan İsmail Coşar, Bilal Demiryürek başta olmak üzere irçok ünli isim (hafız ve mevlithan ) ın katılacağı, organizasyona Çamlıdere halkının yanında Ankara’dan da dost ve arkadaşları davet edilecek. 
   Yöreyi iyi tanıyan Genel Yayın Müdürümüz Mehmet Akyol'dan  Uğur Öcal ile ilgili olarak şu bilgileri aldık: 
    " Uğur Öcal Ankara ve özellikle Çamlıdere-Kızılcahamam yöresinde marka bir isimdir.  Gençlik yıllarından itibaren siyasi ve sosyal aktivitelerde imzası olan bir isimdir. Yıllarca halkevlerinde ve CHP gençlik kollarında görev yapmış ve yapmaya da devam etmektedir.  Çok iyi biliyorum ki, bir zamanlar Çamlıdere’de yapılan her organizasyonda onun performansından, enerjisinden, bilgi ve becerisinden yararlanırdı. Mesela muhteşem Çamlıdere Aluçdağı Festivalleri yapılırdı. Bu festivallerde ilk plana çıkan kültür ve eğitim, güreşler, halkoyunları, yöresel aktiviteler yer alırdı. Festival organizasyonunda önemli görev üstlenenlerin ilk isimlerin başında Uğur Öcal gelirdi. Kime hürmet edilecek, kime özel muamele çekilecek, kim nasıl ağırlanacak, festivalin güvenliği nasıl sağlanacak hep Uğur Öcal’ın inisiyatifi dahilinde olurdu. Hatta benim başımdan geçen bir olayı kısaca takdim etmek istiyorum:  ‘ Yıllar öncesinde Aluçdağı festivaline bir gazeteci olarak ben de katılmak, haber yapmak üzere festival alanına gitmiştim. Beni içeri almadılar… Beni tanımadıkları için değil, benim kendi fikirleri doğrultusunda haber yapmayacağımdan kuşkuları olduğu için festival alanına almadılar. Nihayetinde Çamlıdere’nin ileri gelen siyasetçileri ve yerel yöneticilerinin yanında Uğur Öcal da  duruma müdahil oldu da festival alanına girebildim ve görevimi îfa edebildim. ‘ 

      O günden itibaren Uğur Öcal’ın yörede hatırı sayılır lider bir isim olduğu kanaatı  hasıl olmuştu bende. Zaman içinde bazı siyasi atılımları oldu. Hep destekledim. Hiçbir zaman anlaşmazlığa düşmedik. Zaten Çamlıdere’nin âkil insanları ve kültür seviyesi yüksek insanları ile daima iyi ilişkilerim olmuştur olmaya da devam etmektedir.  Çamlıdere’nin adının yer aldığı her yer ve her alanda Uğur Öcal ismi var olmuştur, olmaya da devam etmelidir. 2 Eylülde yapılacak organizasyonda eminim ki hayra yönelik, Çamlıdere’nin ve Çamlıdereli hemşerilerimizin menfaatine, birlik ve beraberliğin tesisi konusuna taalluk eden bir organizasyon olacaktır..Şimdiden hayırlı olmasını niyaz ediyorum.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Etiketler : - UĞUR - ÖCAL - YENİ - BİR - ORGANİZASYONA - İMZA - ATIYOR - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları