GENEL HABERLER

ŞEYH ALİ SEMERKANDİ TÜRBESİ PARKI AÇILDI

05-05-2015
•Açılışla ilgili olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi bize bir haber göndermiş. Ancak bu haberde ne Ankara Milletvekili Prof.Dr. Emrullah İşler’in, ne Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can’ın ne de diğer konuşmacıların konuşma yaptıkları ile ilgili her hangi bir metin gönderilmemiş. Her zaman böyle yapıyorlar. Bu ayıbı işletmekle Melih Gökçek itibar kaybettiğinin farkında değil.

.
 Yazıklar olsun. Biz de ona göre bir haber metni yayınlıyor ve Melih’in adamlarını da Melih Gökçek’i de protesto ediyoruz. 
 
    Çamlıdere’de bulunan Şeyh Ali Semerkandi Türbesi çevresinde yapılan dev parkın açılışı yapıldı.
 
    Yemyeşil bir atmosferdeki sosyal ve eğlence alanlarının da bulunduğu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 27 bin 967 metrekarelik parkın açılışı düzenlenen törenle yapıldı. 
Fomget Halk Oyunları Grubu’nun gösterileri ve Mehter Takımı’nın marşları ile başlayan açılış törenine AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ve eşi, Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile çok sayıda Çamlıdereli vatandaş katıldı.
 
    Törende Nevin Gökçek de bir konuşma yaparak  “Bugün çok mutluyum, buranın hayranıyım. Fırsat bulduğum her an geliyorum… Önceden dua edip, hemen Ankara’ya dönüyordum. Şimdi yerler genişlediği ve yeni yerler yapıldığı için burada daha uzun süre kalabilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Siz Çamlıderelileri çok seviyorum. Allah da sizi sevsin ve sevdirsin” dedi. 
Konuşmaların ardından kurdele kesildi ve katılımcılar, türbe önüne yapılan müze ve kafeterya ile satış mağazaları bölümünü gezerek, Şeyh Ali Semerkandi Türbesi’ni ziyaret ettiler.
-SEMERKANDİ TÜRBESİ’NE YAKIŞIR PARK 
Büyükşehir Belediyesi ve Çamlıdere Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 27 bin 967 metrakelik dev parkta, 1100 adet uzun boylu ağaç, 58 bin 400 çalı grubu ile 3 bin çiçek dikimi gerçekleştirildi. Müze, kafeterya ve satış mağazaları gibi sosyal donatı alanlarının da bulunduğu parkta ayrıca, çocuklar ve büyükler için spor ve eğlence bölümü ile 1400 metrekare büyüklüğünde yapay bir gölet yer alıyor.
 
Etiketler : - ŞEYH - ALİ - SEMERKANDİ - TÜRBESİ - PARKI - AÇILDI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları