Şehit Yavuz Sonat Güzel’in ailesinden çelenk tepkisi!

28-09-2015
Şehit Binbaşı Güzel’in ailesi; Cumhurbaşkanı, Başbakan ve TBMM Başkanı’nın çelenklerini şehidin kabrine aldırmadı.

.Tunceli’de PKK’lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Jandarma Özel Harekat (JÖH) timleri Tabur Komutanı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel’in ailesi, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve TBMM Başkanı’nın çelenklerini kabrine aldırmadı. Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu ile İsmet Yılmaz’ın çelenkleri şehit Binbaşı’nın ailesinin tepkisi üzerine duvar kenarına konulmak zorunda kalındı.
Foto: Twitter’dan alınmıştır

TWITTER’E YANSIDI

Şehit Binbaşı Güzel, önceki gün Kocatepe Camii’nde düzenlenen törenin ardından Cebeci Askeri Şehitliği’nde son yolculuğuna uğurlandı. Güzel’in cenaze törenine katılmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’ın çelenkleri ailesinin tepkisi üzerine şehit Binbaşı’nın kabrine konulmadı.

Şehit annesi Emine Güzel ve eşi Burcu Güzel’in tepkisi nedeniyle üç çelenk askerlerce Şehitlikte bir duvarın yanına konuldu. Bu durum cenazeye katılan kişilerce fotoğraflanarak sosyal paylaşım sitesi twitter’da paylaşıldı.

BEN BİZZAT ORADAYDIM

Erdoğan, Davutoğlu ve Yılmaz’ın çelenklerini duvar önünde fotoğraflayan bir twitter kullanıcısı hesabından paylaştığı resmin altına “Ben bizzat oradaydım” diyerek şunları yazdı:

“Şehidimizin annesinin isyanları vardı. ‘Tayyip gelmesin ben onun PKK’lı askerlerini istemiyorum. Oğlumun askerleri burada’ diye feryat ederek askerleri gösteriyordu. Ayrıca isterlerse beni zindanlara atsınlar söyleyeceğim. Valiye dedim ‘Tayyip gelmesin sakın diye( isyanını haykıran bu ananın önünde saygıyla eğiliyorum. Şehitlikte mezarın başına getirilen çelenkleri asla kabul etmediler ve ‘derhal götürün atın’ dediler. Çelenkler bir köşeye alındı. Aşağıda fotoğrafta olduğu gibi”

KİMLER KATILMIŞTI

Şehit Binbaşı Yavuz Sonat Güzel için Kocatepe Camii’nde düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kuvvet Komutanları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ile Ankara Garnizonunda görevli general, subay, astsubaylar, polisler ile çok sayıda vatandaş katılmıştı.

ANNESİ TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Oğlunun acı haberini aldıktan sonra “Neredesin Tayyip” diyen anne Emine Güzel cenazede de öfkeliydi. Acılı anne, “Benim oğlum bir karıncayı bile incitmezdi. Onun (Tayyip Erdoğan’ı kastederek) PKK’lı askerleri vurdu oğlumu. Ne yaptı benim oğlum onlara. Zindana atsın isterse beni” diye ağlamıştı.

Etiketler : - Şehit - Yavuz - Sonat - Güzel’in - ailesinden - çelenk - tepkisi! -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları