GENEL HABERLER

MÜSLÜMANLARIN HALİ VE HÜZÜN VEREN BAYRAMLAR

16-09-2016
Bayramlar sevincin zirvede olduğu bayramlardır. Elbette Müslümanların Bayramları, Müslümanlara sevinç ve huzur verir.

.
 
İslam coğrafyasındaki ve başka ülkelerdeki Müslümanların içler acısı durumu, zillet içerisinde yaşamaları; yaşadıkları acılar; bayram sevincini yaşama hazzını kursağımızda bırakmakta, neşe yerini, hüzün ve acılara terk etmektedir.
 
 67 yıldır Filistinlilerin çektiği acı, görünürde İsrail zulümlerine tepki gösterip, aslında el altından İsrail’e her türlü desteği veren İslam Ülkeleri yöneticilerinin iki yüzlülükleri insanın midesini bulandırmaktadır. Filistin’de, Suriye’de ve dünyanın her tarafında insanlar açlık ile karşı karşıya gelmiş iken, Afrika’da açlıktan ölmüş iken, petrol zengini bu bedevi yöneticilerin tıka basa tıkınmaları ve bu saygısızlıklarını medyada paylaşmaları tiksindirici bir hal almıştır.
 
Son 50-60 yıldır; Filipinler, Keşmir, Moro, Doğu Türkistan ve benzeri yerlerde Müslümanlara yapılan zulümler, 1990’lı yıllarda Bosna Hersek’li Müslümanların Sırp canileri tarafından katledilmeleri ve tecavüze uğramaları, Amerikalı katillerin; Saddam Hüseyin denen manyak adamı önce kullanıp, sonra da kimyasal silah bahanesi ile Irak’ı işgal etmeleri sonucu milyonlarca Müslüman’ı öldürmeleri ve on binlerce Iraklı Müslüman kadın ve kızlara tecavüz etmeleri hüznümüzü arttırmaktadır.
 
Son olarak terörist Beşşar Esad’ın; İran, Rusya, Amerika ve Hizbullat’ın katil yöneticilerini de yanına alarak kendi halkından 1 milyona yakın Müslüman’ı katledip kadınlara tecavüz ettirmesinin hesabını kimse sormuyor.
 
20. yüzyılda Afrika’yı kısmen Hıristiyanlaştıran, 21. yüzyılda da Asya’daki halkı Müslüman ülkeleri Hıristiyanlaştırmak için katliamlar yapan Batılı terörist Haçlı ülkeler, dünyanın en tehlikeli terörist ülkeleri haline gelmişlerdir. 
 
Allah’ın ipine sarılmayan (Ali İmran 103. Ayet) ve kendi aralarında tefrika olan Müslümanların bu zaafından yararlanarak, barış ve demokrasi yalanı ile Müslüman ülkeleri işgal edip, yeraltı ve yerüstü zengin kaynaklarını sömürerek yıkılma noktasına gelen ekonomilerini ve çürümüş sistemlerini ayakta tutan batılılar, sömürü düzenleri için Müslümanları öldürmekte, öldürmediklerine terörist yaftası giydirerek dünyayı kandırmaktadırlar. 
 
Müslümanlar; Allah’ın ipi dediğimiz Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamber a.s.v.’in sünnetleri doğrultusunda yaşamayı terk edip, kendi heva ve hevesleri doğrultusunda yaşamaktadırlar. Bunun sonucunda Yüce Allah’ın, onları ihtar edercesine zelil duruma düşürmesini anlayamamış olmaları, ayrı bir hüzün ve acı kaynağıdır. 
 
“O dilerse sizi ortadan kaldırır ve yerinize başka mahlûklar yaratır. Bunu yapmak Allah'a zor değildir.” (Fatır 16. Ve 17. Ayetler)
 
“Ad'ı, Semud'u, Ress halkını ve bunlar arasında daha birçok nesilleri de (inkârcılıkları yüzünden helak ettik”(Furkan 38. Ayet)
 
“………Eğer yüz çevirirseniz yerinize başka bir toplum getirir de sonra onlar sizin gibi olmazlar.” (Muhammed 38.Ayet)
 
“Eğer gerektiğinde seferber olmaz, savaşa çıkmazsanız, Allah sizi can yakıp inleten müthiş azap ile cezalandırır. Yerinize başka bir kavmi getirir. Siz savaşa çıkmamakla O’na hiçbir zarar veremezsiniz. Allah’ın her şeye gücü kudreti yeter.” (Tevbe 39. Ayet)
 
Bu durumlar karşısında, hadi gel de bayramı neşe ve huzur içerisinde kutla, kutlayabilirsen tabi. 
 
Yusuf YILMAZ  12/09/2016 Ankara
 
Etiketler : - MÜSLÜMANLARIN - HALİ - VE - HÜZÜN - VEREN - BAYRAMLAR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
 • Yusuf YILMAZ tarafından 2016-09-20 16:16:40 tarihinde yazıldı.
  Cüneyt Bey Kardeşim,Başkentlilerhaber gazetesini de bütün Ankaralılar okuyor, Ankaralıların gözü ve kulağıdır. Yeter ki biz de sahip çıkalım. Peki yeterli mi? Asla. Birbirimize kenetlenmedikçe zorlukları aşamayız, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmedikçe, Ankaralılar Ankara'da hep ikinci sınıf insan olacaklardır, bizi parçalayıp yutacaklardır. Ankaralılar ezile ezile büzüldü. Mehmet Akyol Ağabeye gelince; gerçekten Ankaralıların hamisi bir ağabeyimizdir. Ancak onun da hemşehrilerine sahip çıkması için hemşehrilerimizin onun arkasında dik durmaları gerekir. Okuyucu kardeşlerime iyi temennileri için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

 • Fatih Mehmet YILMAZ tarafından 2016-09-17 23:26:48 tarihinde yazıldı.
  İşin ilginç olan tarafı; üç kitabı, üç ilahı olduğunu iddia eden Batı'nın, kendi menfaatleri doğrultusunda tek vücut halinde birleşerek hareket ederlerken, tek kitabı ve tek ilahı olduğunu iddia edenlerin ayrı ayrı fırkalara bölünmesi, birbirleri ile sürekli bir çatışma halinde olup, bir birliktelik oluşturarak hareket etmemeleri ve en ilginci, kendilerini bu durumlara düşüren yerli ve yabancı kafirleri desteklemeleri, inandıkları kitabın ve hükümlerinden ne kadar gafil olduklarını göstermektedir. "Dinlerini parça parça eden ve kendileri de değişik gruplara ayrılan kimselerle senin bir ilişiğin yoktur. Onların işleri Allah'ladır ve sonra O kendilerine ne yaptıklarını bildirir." (En'am,159)

 • murat kibar tarafından 2016-09-17 22:47:28 tarihinde yazıldı.
  Íslam devletlerine baktigimiz zaman malesef içler acisi bir tablo vardirDis gucler istedigi gibi yönlendiriyor bu zulumlere dur dememiz icin musluman ulkelerin kardeslik duygusunu tüm islam ülkelerinde olusmasi rekiyor bu konuda sadece Turkiye ilgileniyor.bizim umet olarak bizden baska dostumuz yok.saygilar

 • ŞERAFETTİN YAZICI tarafından 2016-09-17 22:20:24 tarihinde yazıldı.
  islam coğrafyasındaki yıllardır süren amerikan israil emperyalist ülkelerin zulümleri.İslam ülkelerinin liderleri zaten hepsi amerikan uşağı.Halk değil.İslam ülkeleri bir ve beraber olmadığı sürece bu zulümler daha çok sürer.

 • Cüneyt duran tarafından 2016-09-16 23:25:17 tarihinde yazıldı.
  Bu bahsettginiz konu sadece okuyup hadi birde yorum yazayım deyip sonra saatlerce facebook da gezip tv izleyip geciştirilecek bir konu değil. Peki ne yapmalı. İlk basta yöneticilere buyuk Gorevler dusuyor.sonra alt kesim yöneticilere buyuk iş dusuyor. Cumhurbaskanımız islam birliği yolunda epey mesafe katetti. Fakat alt kesim yoneticiler bu konuda pek başarılı değiller. Ozellikle emrı altındakileri orgutlemede bilinclendirmede pek basarılı değiller. Bunun yanı sıra sahte hocaları da temizlemek lazım. Kısaca size anlatmak istediğim öncelik menfaatimiz din vatan ve birlik olmak. Sayın baskanım bu túr yazılarınızı daha buyuk haber sitelerinde gazetelerde yazmanız.

 • Gazı tarafından 2016-09-16 21:52:47 tarihinde yazıldı.
  Yılmaz Çok güzel uyarıcı tercüman olmuş,bize okumak yaşamak,inkarcıya hidayet,Islah olmaları için duva etmek düşer.

HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları