GENEL HABERLER

KÖPEKLERİN AÇ KALDIĞINI DUYUNCA KAR KIŞ DİNLEMEDİ VE...

07-01-2019
19.DÖNEM ANKARA MİLLETVEKİLİ HAMDİ ERİŞ KÖPEKLERİN AÇ KALDIĞI HABERİNİ DUYUNCA KAR KIŞ DİNLEMEDİ VE... HAYMANA'DAN MİRA DAĞINA YOL ALDI, HEM DE BU KARDA KIŞTA, TEŞEKKÜRLER HAMDİ ERİŞ * Her insan olamıyor, hele bazı insanlar vardır ki (mesela Ömer Sırrı Kafasızlar gibi ) ne insan kıymetini bilirler, ne de hayvan..

.
 
Ancak bazıları da vardır ki, tüm mahlukatlar için gönlünde özel bir yer vardır aynen 19.Dönem Ankara milletvekili ve Ankaralı iş adamı Hamdi Eriş gibi. 

* Kar kış demeden pazar günü yollara düştük bir dostun-bir arkadaşın mutluluğunu paylaşmak ve başarılar dilemek için Haymana yollarına düştük. Görevimizi îfa ettik, yani başkan Özdemir Turgut'a başarılar diledik.
Dönüş yolunda 100 km uzaklıktan bir telefon geldi. Telefondaki ses şöyle diyordu: " Kış dağları sardı, yollar kapandı, ben tek başıma burada kaldım, yeme içme ve ısınma ihtiyacım yok ama köpeklerin yiyeceği içeceği kalmadı." 
Köpeklerin sayısı 5... Gerçi dağda zor şatlara alışmışlardır o köpekler. Ancak vicdan yok mu vicdan?.. İşte o vicdanın sahibi Hamdi Eriş şöyle dedi şoförüne: " Sür Mehmet arabayı Mira dağına gidiyoruz, köpeklerin yiyeceği kalmamış." Mira dağı Kazan ile Çubuk arasında eski adı ile MİRA yeni adı ile Gümüşyayla köyünün Kuzeybatısında.. Yüce dağların tepesinde Hamdi beyin taş ocakları var. Buralarda çalışarak ve çalıştırarak rızkını devam ettirmekle kalmıyor, buralardan sağladığı imkanlarla fakire-fukaraya, muhtaca,mazluma yardım ediyor, cami, hastane, okul, sağlıkocağı, köy konağı yaptırıyor. Nitekim kar demeden kış demeden yollara düşen Hamdi Eriş bir çuval ekmek alarak Mira dağının tepesindeki şantiyesine ulaştı ve köpekleri açlıktan kurtardı. Tabii bu arada şantiye bekçisi de bu ziyaretten nasibini aldı. Teşekkürler Hamdi Eriş, işte insanlık bu...

 

Etiketler : - KÖPEKLERİN - - KALDIĞINI - DUYUNCA - KAR - KIŞ - DİNLEMEDİ - VE... - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları