HAYMANA'DA MEHMET AKYOL'UN SEÇİM TESPİTLERİ

15-02-2019
Seçim çalışmaları tam anlamı ile güzergahına girdi. Gerçi CHP Genel Başkanı henüz sahaya inmedi ama biz onu beklemeden ilçe merkezlerinde çalışmalarımıza başladık.

.
Hatırlanırsa geçen Cuma günü de Haymana’daydık. O gün miting vardı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki ile birlikte Ankara’dan kurmay sayılabilecek önemli partililer katılmıştı.
Mitingde AK Parti’nin Haymana Belediye Başkan adayı Özdemir Turgut’un konuşmasını çok beğenmiştim. Birlikte gittiğimiz arkadaşlarla şehir merkezinde nabız yoklamış önemli tespitler yapmıştık. Bu Cuma yani 15 Şubat 2019 tarihinde de yine Haymana’ya gittik. Haymana’da her Cuma Pazar durur. Biz pazar yerinde seçimlerle ilgili görüş ve düşünceleri aldık ama bu sefer daha ziyade esnafın ve de değişik partilere mensup vatandaşların görüşlerini alarak tam demokratik bir tespit yapalım istedik.
Haymana’da Cumhur ittifakının adayı hali hazırda belediye başkanı olan Özdemir Turgut, daha önce AK Parti’den seçilip Belediye Başkanlığı yapan Hacı Aysu bu sefer CHP’den aday olmuş. Adaylık için başvuru yapan (öğretmen) Levent Koç Demokrat Parti’den aday olmuş, eski il genel meclisi üyelerinden Aytekin Yüzer ise Saadet Partisi’nin adayı. Bir de bağımsız aday var, Halil İbrahim Aysu.
ÖZDEMİR TURGUT İPİ GÖĞÜSLEMİŞ GİBİ
 
Gerçi seçimlere daha çok zaman var ama bizim Haymanalılar nezdinde yaptığımız birebir görüşmeler (çoğu resimli) neticesinde Cumhur İttifakı’nın adayı AK Partili Özdemir Turgut’un seçimleri kazanacağına kesin gözü ile bakılıyor. Özdemir Turgut’un eskiden il genel meclisi üyeliği yapması ve siyasetçi bir aileden gelmesinin avantajının yanında kırsal alanlarda yer alan köylerde büyük bir farklılık yaratacağı aşikar.
Merkezde Levent Koç her ne kadar zorlasa da köylerden oy alamayacak olması ( veya çok az oy alacak olması) şansını azaltıyor. Ankara’dan giderken Oyaca’ya uğradık ve bir hayli vatandaşla fikir alışverişinde bulunduk. Haymanalıları olduğu kadar Ankara yolunun ( çift şeritli ) faaliyete geçmiş olması ve buna paralel olarak başka yapılan hizmetler eski bir belde olan Oyaca halkını memnun etmiş görünüyor. Şehir merkezinde ise Ankara-Haymana yolunun faaliyetinin öneminin yanında Haymana kaplıca suyunun dünyanın en iyi şifalı su unvanına kavuşmuş olması hafızalarda iz bırakmış durumda.
 
     Tabii yapılan bir dizi hizmetin yanında önümüzdeki yıllarda yapılması planlanan projelerin devamlılık teşkil etmesi bakımından “ Özdemir’e oy vereceğiz “  diyen bir aydın kesim var ki bu çok önemli. Haymana’yı yeniden imar ve ihya etme gayretinde olan Özdemir Turgut hizmetler açısından o kadar ileri noktaya geçmiş ki, bu ilçenin her bakımdan bir dünya kenti olmasını sağlaması için önümüzdeki 31 Mart seçimlerini kazanması gerektiğine inanan Haymanalıların sayısının bir hayli yüksek olması Özdemir Turgut’un şansını arttırması bir yana seçimleri tereddütsüz kazanacağının müjdecisi olarak karşımıza çıkıyor.
 
     Haymana Belediye Başkanı ve AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı Özdemir Turgut’u şanslı kılan unsurların bir başka yönü ise, hürriyetçi ve demokrat olması, üretene değer vermesi, köylerde ev yapmak isteyenlere kolaylık sağlaması, köylerin asfalt, su ve diğer ihtiyaçlarını yapmış ve yapacak olması.
 
    Vatandaşlarla yaptığımız görüşmelerden edindiğimiz intibaya göre, adaylardan büyük bir ara farkla Özdemir Turgut birinci, Levent Koç ikinci sırada, Hacı Aysu üçüncü sırada, Aytekin Yüzer ise dördüncü sırada geliyor.
 
 
 
                                        Özhaseki’den Haymanalılara döner ziyafeti
 
                                                               (   Ozan Ermiş’in haberi )
 
Geçen hafta Haymana’da gerçekleştirilen seçim bürosu ve toplu açılış törenine katılan AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatla Haymanalılara döner sözü vermişti. Bu sözünü yerine getiren Özhaseki’nin yolladığı parayla Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un seçim bürosunda kurulan döner tezgâhında vatandaşlara et döner ikram edildi.
 
Başkan Turgut döner tezgâhına geçti
 
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut AK Parti Haymana İlçe Başkanı Rüstem Kandemirle beraber döner bıçağını alıp tezgâhın başına geçerek vatandaşlara döner kesti. Daha sonra ekmek arası dönerleri vatandaşlara elleriyle ikram eden Başkan Turgut “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özhaseki geçen hafta hemşehrilerimize, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatla, döner sözü vermişti. Bu hafta sözünü yerine getirdi, parasını yolladı biz de aracı olduk. Vatandaşlarımıza ikram ettik. Sayın Özhaseki’ye Haymanalı hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.
 
 
 
Etiketler : - HAYMANA'DA - MEHMET - AKYOL'UN - SEÇİM - - TESPİTLERİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları