GENEL HABERLER

HANGİ BELEDİYE BAŞKANI HAKKINDA SORUŞTURMA YAPILDI ?

09-10-2017
AK PARTİ’DE KONGRELER ERTELENDİ, YAPILAN BAZI İLÇE KONGRELERİNİN İSE İPTAL EDİLME İHTİMALİ VAR.MELİH GÖKÇEK KRİZİNDE İSE NOKTA KONULDU. ANKARA’DA BAZI BELEDİYE BAŞKANLARI GİZLİ SORUŞTURMA GEÇİRİYOR.

.
 
MELİH GÖKÇEK Mİ KÂRLI ÇIKTI YOKSA ?..
 
Yazılı, sözlü ve sosyal medyada günlerdir Melih Gökçek konuşulup yazılıyor. Herkes bir şeyler söylüyor. Yazılanlar, atılan mesajlar ve de yürütülen tahminler kafaları karıştırıyor. Aslında Melih Gökçek’in istifası istendi ama o yine pazarlığını iyi yaptı...
Peki bu pazarlıktan kim kârlı çıktı?..
Sayın Cumhurbaşkanımız-AK Parti Genel Başkanı R.Tayyip Erdoğan mı, Ankaralılar mı, AK Parti mi, yoksa Melih Gökçek mi?..
Aslında “ bu pazarlıktan Ankara’daki AK partililer de zararlı veya karlı çıktı “ demek lazım, zira Melih Gökçek’ten öncelikle teşkilat mensupları bir an önce kurtulmak istiyordu. Öyle tahmin ediyorum ki kurtuluş süreci uzadı ve 2019’a sarstı. 
* Ankaralılar zararlı çıktı çünkü Melih Gökçek’ten bir an önce kurtulmak istiyorlardı.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı R.Tayyip Erdoğan zararlı çıktı mı çıkmadı mı bilmem ama bir gerçek var ki, Gökçek’le yapılan görüşmeden sonra kamuoyunda istifham yaratan bir durum hasıl oldu.
Melih Gökçek’e gelince... O hem kazandı hem de kaybetti. 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde mutlaka yeniden aday olacağını düşünüyordu . Bu görüşme ile bir daha asla aday olmayacağına dair söz vererek tehlikeyi şimdilik atlattı. 
Yani istifa girdabından kurtuldu ama bir daha Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını rüyasında bile göremeyecek.
• AK Parti’nin iç politikasından en fazla etkilenen iller arasında Ankara başta geliyor. Bazı ilçe kongreleri yapıldı ama iptal edilmeleri söz konusu olabilir iddiaları var. Bazı belediye başkanları ile ilgili olarak da siyaset piyasasında yaygın bazı iddialar var.  Bunların başında da Beypazarı Belediye Başkanı ve Çamlıdere geliyor. Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can’ın durumu da fevkalade kritik çünkü hakkında olumsuz iddialar var. Bu iddialar sonucudur ki Ankara Valiliği Başkan'ın ifadesini aldı, şahitler dinlendi. Bize intikal eden belgelerden anladığımız kadarıyla FETÖ kalkışması gecesinde gelişen olaylar ile ilgili olarak bazı şahitler başkanın aleyhine taalluk eden ifadeler verdi. Ayrıca Çamlıdere AK Parti ilçe teşkilatı ve Belediye Başkanının durumunu incelemek ve araştırma yapmak üzere geçen cuma günü Ankara'dan ilçeye bir heyet geldi ve teşkilat mensupları arasında bir araştırma yaptı.
 
Etiketler : - HANGİ - BELEDİYE - BAŞKANI - HAKKINDA - SORUŞTURMA - YAPILDI - ? -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları