GENEL HABERLER

ÂH O DEMOKRASİ DOLU FIRTINALI GÜNLER
.

             Haftada 5 gün yazardım hem de günde yarım sayfa… Bazı günler “ Kulis Arkası Notları “  çoğunlukla da “ Anadolu İzlenimleri  “ başlığı ile yazardım. TBMM’nin müdavimlerindendim bir gazeteci olarak. Kulisler âdeta benden sorulurdu. Veya benim havam böyleydi belki kim bilir…  O günler yok mu o günler… Demokrasinin cirit attığı günlerdi. Hoşgörü ve iyi niyet kök salmıştı gönüllerde. Adalet vardı alabildiğine, hukuk vardı güvenebileceğimiz kadar. Hiçbir siyasetçi, “ benimle ilgili bir eleştiri yazısı yazdı “ diye avukatına talimat vermedi.  Hatta zaman zaman adliyeye intikal eden durumlarda bile affettiklerine şahit olmuşumdur..

      O zamanlar Yenişafak Gazetesi yeni atağa kalkmıştı.  Fehmi Koru, Mehmet Barlas, Nazlı Ilıcak, Cengiz Çandar gibi devlerin arasında ben de köşe yazarlığı yapıyordum. Ancak benimki biraz farklı ama çok farklıydı. Onların namı büyük, benim yazılarımın ise okunurluğu fazlaydı.

    Çünkü ben “ Kulis arkası notları “ başlığı ile yazdığım yazılarımda alabildiğine eleştiri yapıyordum TBMM kulislerinden.Bazı zamanlarda da dedikodu... Biliyor musunuz dedikodu yazdığım günler daha çok okunuyordu yazım. 

    Bazı zamanlar ise devlet adamının-siyasetçinin memleketine kadar gidiyordum.

    Mesela birkaç isim verecek olursam; Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç, Haluk İpek, Lütfullah Kayalar,  Cemil Çiçek, Hüseyin Tanrıverdi,  Ekrem Erdem, İsmet Yılmaz,  (vs) onlarca ünlü siyasetçinin köyüne, evine kadar gittim.

    En son olarak da Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın evine gitmiştim..

   Senelerce ömür tükettiğim, kitaplar yazdığım, haberler-röportajlar yaptığım, kulislerinde performans sağladığım, başbakanlar, bakanlar, milletvekilleri ile sohbet edip başbaşa yemek yiyip çay-kahve içtiğim TBMM’ne bugün gitmek canım istemiyor.

   Yazının başında demiştim ya  “ Eskiden hoşgörü vardı “ diye.

    Bu günlerde, bu hoşgörüsüzlük ortamında ( Allah korusun ) hak ve adalet namına, Hakk ve halk için bir yazı yazarım da başıma dert alırım diye korkuyorum.

    Her şeye rağmen bu günüme de şükrediyorum. Allah beterinden saklasın, cümlemize sabır ve metânet versin. İşimizden gücümüzden bed bereketi eksik etmesin. Sağlığımızdan yoksun bırakmasın.

    Âh nerede o eski günler !...

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları