GENEL HABERLER

ERDOĞAN- TUNA GÖRÜŞMESİNDE ANKAPARK MASAYA YATIRILDI

30-11-2017
Erdoğan-Mustafa Tuna görüşmesinde Ankapark ile Ankara Boğazı'nın da aralarında bulunduğu bazı projeler ele alındı bu arada görevden alınması düşünülen 250 kişilik liste Erdoğan'ın önünde değerlendirilmeye alındı.

.
* Bu arada Ankaralıların nefretle gözlemlediği Atatürk Orman Çiftliği arazileri üzerine yapılan oyuncakçı dükkanları ( ANKAPARK ) ın yapımının devam edip etmeyeceği konusu da gündeme getirildiği , Tuna'nın personeldeğişiklikleri içeren 250 kişilik listeyi Erdoğan'a sunduğu iddia ediliyor.
Deniz Gürel’in Hürriyet’te yer alan haberine göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kabul ettiği Tuna 20.00 sularında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geldi. Tuna'nın istifasını istediği 150 bürokrat ve 100 şirket genel müdürü ve yönetim kurulu üyeleriyle ilgili son düzenlemeleri yaptığı, değişiklikleri Erdoğan'a sunduğu iddia ediliyor.
Böylece Başkan Tuna ile Başkent'i yönetecek isimler, bu görüşmeden sonra şekillenecek.
Ankapark da masada
Ankara'da Melih Gökçek döneminin prestij projeleri olan Ankapark ile Ankara Boğazı'nın da aralarında bulunduğu bazı projelerin de geleceği masaya yatırıldı.
Görüşmede ayrıca 2019'daki kritik yerel seçimler öncesi Ankara'da yapılması gerekenler gündeme geldi.
Belediyenin mali yapısı, borç yüküyle ilgili çözümlerle birlikte çok eleştirilen ulaşımla ilgili yeni projeler, alt yapı yatırımları ve su kalitesiyle ilgili de vizyon projeler oluşturulacak.
Ankara'da yapılacak fuar alanının yerinin de bu görüşmeden sonra netleşeceği öne sürüldü.
BAŞ BELASI BU OYUNCAKÇI DÜKKANLARININ YAPILIP BİTİRİLMESİNE KADAR 64 MİLYON LİRA HARCANACAK
Ankara’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın gündeme getirdiği Ankapark’ın açılışa kadar yapılacak bakım, onarım ve hizmetleri için 64 milyon lira harcanacağı ortaya çıktı. Bu işlerin yapılması için 24 Ağustos’ta ihaleye çıkılmış, ihaleyi ise belediyenin şirketi BELKA kazandı.
Mustafa Tuna önceki gün Ankapark ile ilgili yaptığı açıklamada, “Gördüğüm kadarıyla iş bittiği zaman KDV’siyle, vesairesiyle o rakamları bulacağını düşünüyorum. Net bir rakam ben de matematik olarak elime alıp çıkarmadım. Ama proje devam ediyor” dedi. Geçen ay tamamlanan bir ihaleye göre ise Ankapark’ın ve içindeki oyuncakların açılışa kadar yapılacak bakım-onarımı ve muhtelif destek hizmetleri için 64 milyon TL harcanacak. Söz konusu rakam 1 yıllık süreçte yapılan çalışmaları kapsayacak.
UYDURUKÇU OLDUĞU İDDİA EDİLEN İHALEYİ BELEDİYE ŞİRKETİ KAZANDI
Hürriyet'te yer alan haber şöyle: 24 Ağustos’ta ihale ilanına çıkılan işin kapsamı, “Ankapark’ın işletmeye devredilene kadan bakım onarımları, yedek parça temini ve muhtelif destek hizmetlerinin yaptırılması” olarak belirlendi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan ve sadece belediye şirketinin teklif verdiği ihaleyi, 64 milyon 406 bin 285 TL’lik teklifiyle BELKA Ankara Katı Atıkları Ayıklama, Enerji Değerlendirme, Bilgisayar, İnşaat, Nakliyat ve Taahhüt Yemek Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi kazandı. İhalenin sonuç ilanı da 20 Ekim’de yayınlandı.
350 PERSONEL ÇALIŞTIRILACAK
İhale kapsamında, oyuncak ve oyun makinelerinin kullanıma hazır hale getirilmesi için teknik destek hizmetleri, parktaki havuz, makine ve cihazlar için genel destek hizmetleri, hizmetin devamlılığının sağlanması için bilgi sistem hizmetleri, rehberlik hizmetleri ve Ankapark’ın tanıtım hizmetlerini içeren işler için toplam 350 personelin çalıştırılması öngörüldü. Bu personelin 50’si tekniker, 59’u yardımcı personel, 50’si de oyuncak görevlisi olacak. İhale kapsamında 10 halkla ilişkiler uzmanı da görevlendirilecek.
İhaleyle ilgili teknik şartnamede ise işi alan firmanın, belediyeye, 15 telefon ve hat alması hükmü yer aldı. Buna göre, kontroller sırasında kullanılması için en az 8 MP kameralı, 32 GB dahili belleğe sahip İOS veya andraid işletim sistemi sahip, 4.5 G uyumlu akıllı telefonlar temin edilecek. Verilecek hatlar ise aylık en az her yöne 3 bin dakika konuşma, en az 10 GB internet ve en az her yöne 500 SMS içerecek. Ayrıca idarenin kullanımı için 5 adet laptop da temin edilecek. Yine firmanın, sözleşmenin imzalanmasından itibaren 3 (üç) gün içinde; idarenin emrine, 5 adet en az 2016 model, en az C segmenti, 1400 - 1600 cc arası dizel binek oto tahsis etmesi de gerekiyor.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları