GENEL HABERLER

"Dünyaya hizmet vereceğiz"

14-03-2014
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, şehir hastaneleri ile ilgili bilgi verdi.

.

Bab-ı Ali toplantılarına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu şehir hastanelerinde ilk etabın 2017 yılı başlarında tamamlanarak hizmete başlayacağını söyledi.

120’ncisi düzenlenen Bab-ı Ali toplantılarının gündem maddesi Türkiye’nin sağlık reformu, şehir hastanelerinin sağlayacağı dönüşüm vizyonu ve sağlık ekonomisinde yarınki Türkiye oldu. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı toplantı Pera Palace Otel’de gerçekleşti. 

Sağlık alanında yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler veren Bakan Müezzinoğlu ilk olarak Türkiye’de çalışmakta olan doktorların dünya standartlarında olduğunu ifade etti. Müezzinoğlu konuşmasında, “Dünya ile yarışabilecek standartlarda hekimlerimiz var ve her türlü bilimsel gelişmeyi takip edebilen, uygulayabilen ve onlara imkan sağladığımızda bu örnekleri insanına sunabilen yetişmiş, tecrübeli, birikimli hekim arkadaşlarımız var” ifadelerini kullandı.

Şehir hastanelerinin Türkiye için önemine dikkat çeken Bakan Müezzinoğlu, bu hastanelerinin dünyaya sağlık hizmete verecek bir vizyonu olacağını kaydetti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Kamu hastaneleri ile ülkenin sağlık dinamikleri standardını dünyanın sağlık standardına getirirken, şehir hastaneleri ile de standardımızı da dünya ile yarışabilen ve dünyaya sağlık hizmeti sunabilen bir vizyonu koymamız lazım. 2014, 2015, 2016 yılı sonu itibarıyla veya 2017 yılı başı itibarıyla büyük oranda ilk periyottaki hastanelerimiz Türkiye ve Türk milletinin hizmetine girmiş olacak. Bu bizim hem ekonomik dinamiklerimizi sarsmadan hem ülkenin sağlıktaki özgüvenini artırarak hem de yatırımcı ve girişimcimizin farklı alanlarda yine sağlığı ilgilendiren yeni atılıma, girişime zemin hazırlayacak bir prodüksiyon.” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, sağlık alanında yapılan yatırımlarla sağlık turizminde de artış beklediklerini ifade etti. 2018 yılında hem kamu imkanlarıyla yaptığımız yaklaşık 40 bin yeni yatak kapasitesi, şehir hastaneleri ile kazanacağımız 50 bin yatak kapasitesi devreye girdiğinde 2023 yılında sağlık turizminden hedeflediğimiz gelir yaklaşık 25 milyar dolar.”

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu son olarak 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle sağlık alanında hizmet verenlerin bayramının kutladı. Türk hekimlerinin saygınlığının ve onurunun dünya standartlarındaki hedefine en kısa zamanda ulaşmasını temenni etti.

 

Etiketler : "Dünyaya - hizmet - vereceğiz" -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları