GENEL HABERLER

" BİZ YAPARIZ ALLAH BİLİR " Diyerek yola çıktık, şimdi " BİZ TEKLİF EDİYORUZ HÜKÜMET UYGULUYOR."
.

“ BİZ YAPARIZ ALLAH BİLİR “  Her zaman Allah’a olan tevekkülümüzü ön plana çıkardık. Nitekim BAŞKON’un Şehirden Köye Dönüş Projesi konusunda Cenab-ı Hakk sesimizin duyurulmasını nasip etti. Çalışmalarımızı Hükümet de gördü ve projenin küçük bir bölümünü de hayata geçirdi.

·       Seneler önce taa 8-10 sene öncesinden sesimiz çıkıncaya kadar avaz avaz bağırdık. Buna mukabil ŞEHİRDEN KÖYE DÖNÜŞ PROJESİ hazırladık. Her gittiğimiz yerde, her fırsat bulduğumuz mekanda, her ne kadar nefes nefese kalsak da köye dönüş serüvenimizi dillendirmekten vazgeçmedik.

·       Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) olarak hazırladığımız  Şehirden Köye Dönüş Projesini başta Tarım Orman Köy İşleri Bakanlığı ( Yeni adı ile Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığına ) gönderdik. Nitekim yeni Bakan Fakıbaba bizim projemizin bir bölümünü hayata geçirdi ve köyüne dönenlere  300 koyun vereceğini, koyunları güden çobanların sigortasını devletin yaptıracağını söyledi.

     BİZ DAHA İLERİ GİDİYORUZ VE ŞÖYLE DİYORUZ

1-    Köyüne dönen vatandaşa seyyanen 20 bin lira verilsin.

2-    Köye dönüp de bağı-bahçesi ile uğraşan, küçük çapta da olsa üretime katkı sağlayan vatandaşa 20 bin lira daha verilsin.

3-    Köye dönen vatandaşın evi yoksa faizsiz ev kredisi verilsin

4-    Köyünde ev yapmak isteyenlerden devlet proje ve belediye payı almasın. Ev projelerini eskiden olduğu gibi devlet ücretsiz olarak yapsın.

5-    Köyünde üretim yapan vatandaşlardan su parası alınmasın.

6-    Özellikle şehirden köye dönüş yapacak olanlar EMEKLİLER olacağından onlarda her türlü imkandan yararlansınlar.

7-    Orman köylerinde orman arazileri ve ( şartlı olarak ) ormanlar köylülere verilsin.

8-    Büyükşehir Belediye Yasası acilen değiştirilsin ve köyodaları, köy konakları, köy tüzel kişiliğine ait tüm araziler, göletler  ve meralar köylülere iade edilsin.

9-    Köylülerin yaptıkları ürünlerin satışında devlet kolaylıklar sağlasın.

10-         Köyünde hayvancılık ve tarımla iştigal eden vatandaşların çocuklarının eğitimin ve tüm eğitim masraflarını üstlensin.

11-         Devlet köylüyü milletin efendisi olarak değil MİLLETİN BEYEFENDİSİ olarak kabul etsin .

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları