ANKARA ÇORUMLU DERNEKLER PLATFORMU BAŞKANLAR KURULU

09-03-2019
Saygı değer Başkent Çorumluları, bildiğiniz üzere 1960’lı yıllarda başlayıp, 1990 lı yıllarda yoğunlaşan köyden şehre göç kervanını ile dede topraklarından kalkarak bu toprakları yurt edindik.

.
Ekseriyetle Mamak, Altındağ, Keçiören, Sincan, Etimesgut İlçe sınırları içerisi olmak üzere Başkent’in tüm ilçelerine dağıldık. Günümüz itibarı ve takriben % 20 bir nüfus ile Ankaralıdan sonra bu şehrin en fazla nüfus yoğunluğunu oluşturduk.
 
Geçen süre içerisinde Başkent ve ilçelerinde ev yaptık, iş kurduk, çocuklar yetiştirdik, gelinler alıp, kızlar vererek buralarda kök saldık. Bu şehri yurt bildik.
 
Yurdumuza Sahip Çıkalım.!
Biliyorsunuz ki yoğun olarak yaşadığımız Mamak, Altındağ, Sincan, Keçiören, Elmadağ İlçeleri yaşanmaz bir şehir olmuş. Bu ilçelerde görev yapan sağlık, İç işleri, TSK, Belediye, Banka yöneticileri, diğer bir anlatımla ilçelerinizde görev yapan doktorlar, banka müdürleri, iş adamları dahi bu ilçelerde yaşamaz olmuş akşam mesaileri bitimiyle birlikte yaşam yurdu olarak seçtikleri Çankaya ve Yenimahalle İlçelerine, hafta sonu tatillerinde Beypazarı İlçesine  kaçar olmuşlardır.
 
Nedenlerini Biliyorsunuz.!
Çevre temizliği, güvenlik, eğitim, imar, alt yapı, yaşam merkezleri ve zihniyet meselesinden kaynaklandığını. Yaklaşık çeyrek asırdır AK Parti Belediyeleri tarafından idare edilen bu ilçelerin yaşanmaz kılındığını, sokak başları, parklar, okul önlerinde ufucuların, balicilerin, tinerci, sentetik hapçı ve uyuşturucu satıcılarının kol kanat gezdiğini. Geceleri bir hanımefendi öteki sokakta ki yakınına gitmekten korku duyduğunu…
 
Bu Nedenlerle.!
Çorumlular sorunlara el atması terk edilen ilçelerini, yaşanabilir hale getirmek için basiretsiz, iş bilmez idarecileri ve zihniyetlerini gönderip, Millet İttifakı Adayları Ankara’da Mansur YAVAŞ, Altındağ’da Hasan YALÇINTAŞ, Keçiören’de Güçlü ŞENER, Sincan’da Mehmet ARSLAN, Mamak’ta Adnan DEMİRCİ, Etimesğut’ta Celal Çelik, Elmadağ’da Adem Barış AŞKIN’ı Belediyelerine Başkan yapmak için çalışmak boyunlarının borcudur.
 
Saygı-değer Hemşehrilerim.!
Başkent’te yurt tutmuş tamamen AKP. MHP. BBP. DP. Partilerinde siyaset yapmış, bu partilerimizden Milletvekili, Belediye Başkanı ya da adayı olmuş, İl, İlçe, Ülkü Ocağı Başkanlığı veya yönetiminde yer almış, sendika, vakıf, Konfederasyon, Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu ve Çorumlu Derneklerde Başkanlık yapmış 100’ü aşkın Muhafazakar, sağ duyulu Çorumlu Başkanımız, kanaat önderimizle birlikte alanlardayız.
 
Söz konusu ilçelerimiz Merkez Seçim Koordine Merkezlerinde Çorumlular Masalarımızı oluşturduk ve siz hemşehrilerimize bu masalarımızda görev almış dernek başkanlarımızla  ulaşmaya, yaşanmaz hale getirilmiş ilçelerimizi birlikte yaşanabilir hale getirmeye ve Millet İttifakı adayları ile hareket ederek Uyuyan Devi Uyandırmaya sizleri Başkent yönetimlerinde Çorumlu Damgasını vurmaya çağırıyoruz.
 
Araştırmacı Yazar
İsmail UÇAKCI
Ankara Çorumlu Dernekler Platformu Başkanlar Kurulu Adına.
Başkan:
 
Etiketler : - - - - - - ANKARA - ÇORUMLU - DERNEKLER - PLATFORMU - BAŞKANLAR - KURULU -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları