GENEL HABERLER

S.Arıkan Bedük EASTR Başkanlığına seçildi

19-06-2014
Ankara Eski Valisi, Siyaset Adamı ve Türk İdareciler Derneği Başkanı Saffet Arıkan Bedük Avrupa çapında bir kuruluş olan Devlet Taşra Temsilcileri Birliği (EASTR) nın başkanlığına seçildi. Konu ile ilgili olarak Türk İdareciler Derneği Yönetim Kurumunca şu açıklama yapıldı:

.


Merkezi Brüksel’de, Daimi Sekretaryası Paris’te olan Devlet Taşra Temsilcileri Birliği (EASTR) 1993 yılında  kurulmuş uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur. Türk İdareciler Derneği 2010 yılında Avrupa Mülki İdare Amirleri Birliği’ne üye olmuştur.  
Devlet Taşra Temsilcileri Birliğine (EASTR) Avrupa ülkelerindeki Devlet Taşra Temsilcilerinin kurmuş olduğu dernekler, valiler, akademisyenler ve üniversiteler üye olabilmektedir. Ayrıca idareyle ilgili çalışma yapan enstitüler, Avrupa Birliği ile ilgili araştırma ve çalışmalar yapan tüzel kişilik sahibi kurum ve kuruluşlar da EASTR’a üye olabilmektedirler.
EASTR tüzel kişiliğe haiz bir kuruluş olarak zaman zaman Avrupa Komisyonu, AB ve OECD gibi uluslararası teşkilatlarla beraber çalışmalar yapmakla birlikte, Avrupa Birliği  ile organik bir bağı bulunmamaktadır.
Avrupa Devlet Taşra Temsilcileri Birliğinde üyeliği bulunan ülkeler; Fransa, Almanya, İtalya, Türkiye, Norveç, İsveç, Finlandiya, Ukrayna, Polonya, Macaristan, İsviçre, Avusturya, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Portekiz, İspanya, İngiltere, Slovenya, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan’dır.
21. Devlet Taşra Temsilcileri Birliği (EASTR)  Avrupa Günleri toplantısı 12-14 Haziran tarihleri arasında Belçika’nın Liege Kentinde gerçekleştirildi. “Güvenlik ve Enerji: Devlet Taşra Temsilcilerinin Vatandaşa Karşı Rolü” teması ile gerçekleştirilen toplantıya Avrupanın değişik ülkelerinden valiler, akademisyenler, kraliyet müşavirleri ve içişleri bakanlığı temsilcileri katılmışlardır.
 06-08 Haziran 2013 tarihinde Norveç’in Bergen şehrinde gerçekleştirlen toplantıda TİD Genel Başkanı Sayın Saffet Arıkan BEDÜK, yapılan oylama ile Başkan Yardımcılığına getirilmiş ve 2015  Avrupa Günleri toplantısının İstanbul’da yapılmasına karar verilmişti.  13 Haziran 2014 günü Belçika/Liege Kentinde yapılan yönetim kurulu toplantısında,  1 Temmuz 2014 tarihi itibariyle Avrupa Devlet Taşra Temsilcileri Birliği Başkanlığına Türk İdareciler Derneği Genel Başkanı  Saffet Arıkan BEDÜK seçilmiştir. Aynı toplantıda İstanbul’da gerçekleştirilecek olan 2015 Avrupa Günleri toplatısının genel çerçevesi belirlenmişitir. İstanbul Avrupa Günleri toplatısında  “Bir Meslek Olarak Devlet Taşra Temsilcileri- Yeni Yönetim Anlayışı Çerçevesinde Rol ve Fonksiyonları” ana tema olarak ele alınacaktır.
Avrupa Devlet Taşra Temsilcileri Başkanlığı görevini üstlenen TİD genel Başkanı  Saffet Arıkan BEDÜK’ü tebrik ediyor, bu çalışmaların ülkemiz ve meslek camiası için olumlu sonuçlar doğurmasını temenni ediyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
                                                                                          TİD- YÖNETİM KURULU

Etiketler : - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - S.Arıkan - Bedük - EASTR - Başkanlığına - seçildi - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları